Söyle Bana Mavi Gülüm Müsaitsen şayet, seninle biraz konuşmaya ihtiyacım var

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
kT3ILL7.gif

Söyle gülüm ne olur söyle
Hayat sana ne yaptı böyle
Mavi gülüm ne olur söyle
Yıllar sana ne yaptı böyle

xi3Erri.gif
G6mBE7e.gif

benim tanidigim benim sevdigim
gozlerinin ici gulen bir kizdi
yillar sonra gordugum hayat yorgunu
0iRwkVb.jpg

yarali bir kadindi yapayalnizdi
yillar sonra gordugum bin defa pisman
ezik bir mavi guldu yapayalnizdi
wD9hXE9.gif

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Mavi gül anlamı​

Bu gülün aşk mesajı açıktır: mükemmel ve yerine getirilmiş aşkı temsil eder.
Bu gül ayrıca özlem, özgürlük, mesafe ve sonsuzluğun sembolüdür. Bir yandan sakinleştirici bir etkiye sahip olmalı, heyecan ve gerginliği azaltmalı, böylece uykuya dalmaya yardımcı olmalı ve diğer yandan konsantrasyon, iletişim ve nesnelliği teşvik etmelidir.
Bu gül doğada yetişmemektedir. Çünkü güllerin yapısında mavi rengini üretebilen bir renk pigmenti bulunmamaktadır.
Daha önce gül dikilmiş lan bir bahçeye, yeni güllerin daha önce ekildiği yerlere veya saksılara asla ekilmemesini ve en az 50 cm derinlikteki toprağın iyi gübrelenmesini önermektedir. Fide seçimi Gül fidanı alırken sağlıklı köklü bir tane almalısınız. iyi bir seçim için , fidanlıklarda doğrudan üreticiden satın almak veya bitkinin kesiciden yetiştirilmesidir. 2 ila 5 metre yüksekliğe kadar büyüyebilirler. Dikim mesafesi çeşidin gürlüğüne göre 1-2 metredir ve genellikle üçüncü yılda hayali bir form oluştuktan sonra budanır. Mini güller 25 ila 30 cm arasında büyür ve minik çiçeklerle doludur.Mavi gül çiçeğinin mesajı: “Sen benim arkadaşımsın ve seni seviyorum.”
Çıplak kök veya saksı güllerinizi düzgün bir şekilde dikmek, iyi bir başlangıç yapmalarını sağlayacaktır.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Azıcık mavi kalmıştı içimde onu da yokluğunu tatlandırmak için harcadım.
Bazen maziye dalar gözlerim

Bazen maziye dalar gözlerim
Senli günleri pek çok özlerim
Aklıma geldikçe güzel gözlerin
Her zamankinden çok kanar yüreğim