• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sosyal Medya Kaldırılmalı mı?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Faydası kadar zararı da olan ve zaman zaman kaldırılması gerektiği gündeme gelen sosyal medya sizce kaldırılmalı mıdır?
Sizler bu konu da neler düşünüyorsunuz?

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Kaldırılmalı, topluma faydasından çok zararını gördüm hep. Sebeplerini say say bitmez.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Bence sosyal medyayı istemeyeni hem cep telefonu hemde pc si alınsın birdaha girmeyin siz istemiyorsunuz diye
Çevirmeli ev telefonu yeterli onlara gerçi oda teknoloji sayılır en iyisi Mektup yazsınlar 🤣🤣

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Olay sosyal medyanın bazen bilerek bazen de istemeden yanlış kullanılması, mesela sanalda herkese bir özgüven geliyor birbiri ile ağa babası gibi konuşuyor bu çok başıma geldi. Herhangi bir sayfada bir yorum yazıyor mesela insanlar, kendisinden yaşça büyük babası yaşında adama gelip "çomar, cahil" gibi laflar ediyorlar. Bu olayın ufak bir boyutu, kitlesel boyutu ise sosyal medya üzerinden insanların devlete karşı düşünmeden birleştirilip protesto gösterileri düzenletilmesi. Muhalif biri olarak devletin bazı konulardaki kararlarını ben de desteklemem ama yiğidi öldür hakkını yeme, bazı konularda doğru bir şey yaptılar mı muhalıflar muhaliflik yapıcam diye onun bunun gazına gelerek olayı büyütüyorlar.
Örneğin geçen Katar ile bir anlaşma imzalandı, Katarlı öğrenciler parasını öderlerse Türkiye'de tıp okuyabiliyorlarmış. Vatandaşlar hemen buna karşı çıktı yok biz sınavla girelim onlar elini kolunu sallaya sallaya girsinler falan diye. Halbuki oturup düşünmüyorlar ki paralı eğitim tüm Dünya'da var. ABD'ye gidip de parasını verip üniversite okuyan az insan yok bu ülkede. Hele bir de Ukrayna'da okumak var o en ucuzu, insanlar 4-15k dolar arasında değişen bir meblayı ödeyerek Ukrayna'da tıp okuyorlar, buna eğitim satışı denir.
Demek istediğim sosyal medya aklını kullanmadan her gelen akıntıya kapılıp giden insanlarla dolu, sosyal medyada ben bir şey yazarken 10 defa düşünürken 15 yaşındaki çocuğun biri gelip 35 yaşındaki adama düşüncesini beğenmediği için küfür edebiliyor. Daha konuyla ilgili yazcağım şeyler çok da şimdilik bu kadar 😅

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Olay sosyal medyanın bazen bilerek bazen de istemeden yanlış kullanılması, mesela sanalda herkese bir özgüven geliyor birbiri ile ağa babası gibi konuşuyor bu çok başıma geldi. Herhangi bir sayfada bir yorum yazıyor mesela insanlar, kendisinden yaşça büyük babası yaşında adama gelip "çomar, cahil" gibi laflar ediyorlar. Bu olayın ufak bir boyutu, kitlesel boyutu ise sosyal medya üzerinden insanların devlete karşı düşünmeden birleştirilip protesto gösterileri düzenletilmesi. Muhalif biri olarak devletin bazı konulardaki kararlarını ben de desteklemem ama yiğidi öldür hakkını yeme, bazı konularda doğru bir şey yaptılar mı muhalıflar muhaliflik yapıcam diye onun bunun gazına gelerek olayı büyütüyorlar.
Örneğin geçen Katar ile bir anlaşma imzalandı, Katarlı öğrenciler parasını öderlerse Türkiye'de tıp okuyabiliyorlarmış. Vatandaşlar hemen buna karşı çıktı yok biz sınavla girelim onlar elini kolunu sallaya sallaya girsinler falan diye. Halbuki oturup düşünmüyorlar ki paralı eğitim tüm Dünya'da var. ABD'ye gidip de parasını verip üniversite okuyan az insan yok bu ülkede. Hele bir de Ukrayna'da okumak var o en ucuzu, insanlar 4-15k dolar arasında değişen bir meblayı ödeyerek Ukrayna'da tıp okuyorlar, buna eğitim satışı denir.
Demek istediğim sosyal medya aklını kullanmadan her gelen akıntıya kapılıp giden insanlarla dolu, sosyal medyada ben bir şey yazarken 10 defa düşünürken 15 yaşındaki çocuğun biri gelip 35 yaşındaki adama düşüncesini beğenmediği için küfür edebiliyor. Daha konuyla ilgili yazcağım şeyler çok da şimdilik bu kadar 😅
Hocam ehliyet verilsin🙂

Şaka bi yana söylediklerine kısmen katılıyorum. Küçük bir çocuğun, büyük biriyle dalga geçmesi göz ardı edilebilir. Zira yazılanlar insanların yaş grubunu ortaya koyabiliyor çoğu zaman.

Muhalif kesimin, iktidar kesimi kötülemek için yürüttüğü kampanyalar ve iktidar kesimin muhalif kesimi suçladığı kampanyalar hemen hemen aynı şey. Yanlış anlaşılmasın siyasi bişey söylemiyorum.

Önemli olan bilgiyi yorumlayabilime kabiliyeti. Maalesef (bunu kelimeyi çok kullanıyorum) halkımız duyduğuna hemen inanır. Araştırma yapmaz. Halbuki bilgiye ulaşmak için verileri süzmek ve teste tabii tutmak gerekir. Bilim böyle işler. Tarafsız bilgi böyle edinilir. İnsanlar 5 duyu organlarıyla çevreden bilgi değil, veri alırlar. Süzerek ve teste maruz bırakılarak bilgi edinilir.

İnternette bir sürü program, makale, haber ve bilimsel dokümanlar var. Bunları kullanmayı ve yorumlamayı öğrenmemiz lazım. Bu bir beceri ve her insana kazandırılmalı.

Dünyanın düz olduğunu söylesem muhtemelen bana inanmazsınız. Peki siz dünyanın yuvarlak olduğunu gözünüzle gördünüz mü?

Konuyu toparlayacak olursak, sosyal medya kaldırılmasın, yoksa A habere kalırsınız 😂