Sorunlu ciltler için makyaj önerisi

BeReNN

Alyam?
Özel üye
[h=2]Makyaj - cilt problemi makyaj - cilt problemli - problemli cilt makya[/h]

20r39xe.jpg


Bir kadının ortak problemidir cilt problemleri. Kimi cilt lekeleri için, kimi çilleri için, kimi ergenlik sivilceleri için, kimi siyah noktaları için bulduğu her yöntemi dener. İşte bunlara ve bu gibi cilt problemlerine kısaca; cilt sorunları diyoruz. Geçtiğimiz günlerde, cilt sorunlarına göre maske tarifleri sunmuştuk sizlere, şimdi ise sorunlu ciltler için kusursuz makyaj sırlarını paylaşmak istiyoruz arkadaşlar. Kim demiş ki, sorunlu ciltlere makyaj yapmak zordur, kusursuz görünmesi imkansızdır diye, işte size kanıtı! Cildi sorunlu olan arkadaşlarımın ilgisine ve dikkatine diyor, sizleri daha fazla meraklandırıp, bekletmeden, cilt sorunlarına göre makyaj önerilerini paylaşıyoruz.


Makyaj öncesi uyguladığımız baz ürünlerin ve pudranın gözenekleri tıkadığı doğru değil. Aksine fondöten ve kapatıcı kalemler sivilceleri sadece görsel olarak yok etmiyor. İçeriklerindeki çinko ve salisikasit dolayısıyla daha hızlı iyileşmelerine yardımcı oluyor.

Matlaştırıcı bir baz ürün, cildin parlaklığını, yüzeydeki kızarıklığı alırken siyah noktaları da kamufle ediyor. Bunun için ideal ürünler arasında kapatıcı ve cilt tonu dengeleyici kalemler öne çıkıyor. Ardından uygulayacağınız transparan bir pudra makyajın da kalıcılığını artırıyor. Sorunlu ciltlerde kompakt pudralar pek önerilmiyor. Cildiniz gün içinde parlamaya başladığında pudrayla fazla yağı almak mümkün. Ancak bunu sıkça yapmak makyajın lekelenmesine neden olabiliyor.

Sorunlu ciltlere yönelik birçok fondötenin içeriğinde cildin parlamasını bir süreliğine önleyici partiküller bulunsa da, gün boyunca mat bir cilt için transparan pudra kullanmakta fayda var. Bir küçük dipnot; uzmanlar, kapatıcı ürünlerin ‘komedogen' olmamalarına özellikle dikkat etmenizi öneriyor.

Alıntı..

 
Top