• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sorumluluk,hayatımız tablosunu çizebilmek için gerekli olan renklerden biridir.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Sorumluluk,hayatımız tablosunu çizebilmek için gerekli olan renklerden biridir.

Hayatta istediğini elde eden insanlar,sorumluluk üstlenmeye her zaman hazır olan insanlardır.Sorumluluk aldığınızda hayatınızı yaratanın siz olduğunun farkına varmış olursunuz.En son ne zaman sorumluluk üstlendiniz?.En son ne zaman,durum ne olursa olsun,"sorumluluk benim" diyip şuçlu birini aramadan,sorunu çözemeye çalıştınız? İş suçlu aramaya gelince söyleyeceklerimizin sonu gelmez;
Senin şuçun bu.
Biliyordum onun suçu bu.
Onlar öyle yapmasaydı böyle olmayacaktı.
Annem babamla tanşsmasaydı ben doğmayacaktım.
Ayşe veliyi sevmeseydi,veli beni alacaktı.
Çocuklarım olmasaydı,bu kadını çoktan boşamıştım
Beni bırakıp gitmeseydi,mutlu bir hayatımız olacaktı..vs vs vs.
Bırakın suçun kimde olduğunu.Sorunu kendinizin yarattığının farkına varun.Bunu yanında,suçlayacak birini bulsanız dahi soruna çözüm getirmeniz gerektigini hiç düşündünüzmü?.O zaman suçlamalarla vakit kaybetmek niye? Sorumluluğu üstlendiğinizde,direk çözüm getiren durumuna geçersiniz.Yartanın siz olduğunun farkına vararak istemediklerinizi değil istediklerinizi yaratmaya başlarsınız.
Çinde yaşayan inşaat içisi Hung düşüp kolunu kırdı.Bununla Turkiyeden gelen inşaat malzemelerini üreten firmayı suçladı.Bu firma bünyesinde çalısan Ahmet beyi suçladı.Ahmet bey karısı Fatma hanımı suçladı.Fatma hn çocuğu Ali yi suçladı.Çinli hung ın kolunun kırılmasının nedeninin minik ali olması,kırık kolu tamir etmeyecektir.Etrafınızda olanların tek sorumlusu sizsiniz.Bundan kaçtıkça kendinizden kaçmış olursunuz.Bunu farketmezseniz suçlamalarla rastgele yaşamaya devam edersiiiz.Başkalarını suçlamayı bıraktığınızda hayatınızın yöneticisi siz olursunuz.