Soru Cevap Scriptine Adsense Kodu Eklemek

zeynep05

Üyecik
Sorum, soru-cevap scrtipi .question2answer scriptinde reklam göstermekle ilgili.

Hocam merhaba öncelikle diğer sitenizdeki yorumunuza istinaden sorumu buraya konu açarak tekrar sormak istedim.

Ve sizin diğer soru cevap sitenizdeki temayla aynı temayı yani SnowFlat temasını kullanıyorum.
Şimdi ben if ($a_item['hidden']) bu kodu buldum üzerine $this->output('buraya reklam kodlarını ekledim'); bu şekilde ekledim ama bu sefer de reklam cevap bölümünde çıkmıyor. Anlayacağınız ben de beceremedim bir türlü rica etsem reklam kodunu göstermek için gereken tüm kodu ve ne şekilde ekleyeceğimizi tam ayrıntılı yazabilir misiniz.

Cevabınızı bekler Teşekkürlerimi sunarım..

Çözüm
SnowFlat temasında reklam gösterim uygulaması biraz değişime uğramış. O yüzden temanın kendi dosyası üzerinde değişim yapmak gerekiyor @zeynep05 . Şöyle ki:

qa-theme/SnowFlat klasörü içindeki qa-theme.php dosyasını indirip editlemeniz lazım. Editleme işlemi için Notepat++ yı öneririm.

Dosya içinde aşağıdaki satırı bulun. (Bende 500. satır görünüyor ama sizde birkaç satır farkedebilir düzenleme yapmış olabilirim dosyada)
Kod:
$this->output('<form ' . $a_item['main_form_tags'] . '>'); // form for buttons on answer
Hemen altına aşağıdaki şekilde kodları ekleyin. (Ben sola dayalı şekilde gösterdim. İsterseniz css kodlarını kaldırabilirsiniz. O zaman mesajın üstünde görünür)
Kod:
// Google Ads...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
SnowFlat temasında reklam gösterim uygulaması biraz değişime uğramış. O yüzden temanın kendi dosyası üzerinde değişim yapmak gerekiyor @zeynep05 . Şöyle ki:

qa-theme/SnowFlat klasörü içindeki qa-theme.php dosyasını indirip editlemeniz lazım. Editleme işlemi için Notepat++ yı öneririm.

Dosya içinde aşağıdaki satırı bulun. (Bende 500. satır görünüyor ama sizde birkaç satır farkedebilir düzenleme yapmış olabilirim dosyada)
Kod:
$this->output('<form ' . $a_item['main_form_tags'] . '>'); // form for buttons on answer
Hemen altına aşağıdaki şekilde kodları ekleyin. (Ben sola dayalı şekilde gösterdim. İsterseniz css kodlarını kaldırabilirsiniz. O zaman mesajın üstünde görünür)
Kod:
// Google Ads
$this->output('<div style="margin:0 10px 10px 0; float:left;">
--------------Ads Kodları------------
</div>');

Sonucu bildirirseniz sevinirim. Ads yerine herhangi bir metin yazarak test edebilirsiniz hemen.

Çözüm

zeynep05

Üyecik
Peki üstadım bir sorum daha olacak ben sitemin sağ kısmına yani kategorilerin olduğu kısıma 300 * 600 ebatlarında dikey banner reklam koyacam ama sığmıyor reklam eksik görünüyor ben bu sağ tarafı 302 ebatında genişletmek istediğimde css de hangi kısımda değişiklik yapmalıyım yardımcı olursan çok makbule geçecek.

Kolay gelsin..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu konu biraz karmaşık. css kodlarının bir satırlık kısmı qa-theme.php dosyası içine gömülmüş. Bunun için qa-theme.php dosyasını açıp 664. satırdaki width: 25% ifadesini width: 26% yapın.

Daha sonra qa-styles.css dosyasını açıp dosyanın en altındaki .qa-main kod bloğundaki width: 74.5% değerini width: 73.5% olarak değiştirin.
Kod:
    .qa-main {
        width: 74.5%;
        float: left;
    }
umarım işinizi görür.

zeynep05

Üyecik
Bu konu biraz karmaşık. css kodlarının bir satırlık kısmı qa-theme.php dosyası içine gömülmüş. Bunun için qa-theme.php dosyasını açıp 664. satırdaki width: 25% ifadesini width: 26% yapın.

Daha sonra qa-styles.css dosyasını açıp dosyanın en altındaki .qa-main kod bloğundaki width: 74.5% değerini width: 73.5% olarak değiştirin.
Kod:
    .qa-main {
        width: 74.5%;
        float: left;
    }
umarım işinizi görür.

Oldu başardım sayenizde çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Oldu başardım sayenizde çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. :)
Rica ederim. :)

Aslında Chrome kullanıyorsanız bunları testip etmek son derece kolaydır. Eskiden sadece Öğeyi denetleme hizmetini Firefox veriyordu ama şimdi Chrome bu konuda oldukça yetenekli.

Herhangi bir sitede herhangi bir alana ters klik yapıp "Öğeyi denetle" seçeneğini seçtiğinizde tasarımın css kodlarını net şekilde görebilir ve hata üzerinde geçici değişiklikler yaparak sonuçları görebilirsiniz. Vaktim olurda bir gün bu konu ile ilgili resimli anlatım yaparım. :)

zeynep05

Üyecik
Hayırlı geceler üstadım senden ufak bi ricam olacaktı ama inşallah yardımcı olursun.

Şimdi benim bi sitem var ve bir modül ekledım bannerle ılgılı uye bu bannerı ıstedıgı yerde paylaşıyor ve her tekıl tıklamaya uyeye kredı verıyor buraya kadar guzel fakat ben bu bannere tıklayan kişiyi direk diğer siteme yonlendirmek istiyorum ama istatistikleri yıne bannerın ekli olduğu site sayacak ve uyeye kredısını verecek. bunu için nereye hangi kodu eklemelıyım.

Kod bu:

<iframe src="<?=$site['site_url']?>/welcome-<?=$banner['id']?>-<?=$data['id']?>.html" width="<?=$iframe[0]?>" height="<?=$iframe[1]?>" noresize scrolling="no" hspace="0" vspace="0" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe>

bu kodlarla ben diğer siteme yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım nereye hangı kodu eklemelıyım mesela adsensede tıklayınca başka sıteye gıdılıyor ama tıklama ıstatistiklerını google yapıyor bu kodda onun gıbı fakat ben bannerın ait olduğu siteden tıklama ıstatistiklerini alayım ama tıklayan kişi benım belirledıgım siteye yönlensın refresh seklınde değil ama tıkladığında direk benim istediğim siteye gidecek yani

Kodun uyelere gorunen seklı de bu

<iframe src="abcdefg.com" width="728" height="90" noresize scrolling="no" hspace="0" vspace="0" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe>

istatistikleri hijklm.com yapacak fakat bannere tıklayan üye extrakomik.com a gidecek adsense tarzı

Teşekkürler..