Soru-Cevap Scripti Question2Answer Hakkında Bir Kaç Soru

Merhabalar sizin soru cevap sitesi üzerinden geliyorum bazı sorularım olacaktı cevaplarsanız sevinirim.
İlk olarak tema daraltmayı soracaktım menülerim falan sola yaslanmıştı onu hallettik de sonraki sorularım adsense kodlarını nasıl eklediniz acaba panelden mi eklediniz yoksa kendiniz mi eklediniz ve bazı yerlerde kayma var mesela mesaj yazınca profil fotosu kayıyor bende ama sizin sitede kaymamış nasıl ayarladınız?Son olarak da benim linklerde Türkçe karakter sorunu var onu nasıl aşarım acaba?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Acil olarak bu soruyu kısaca cevaplayıp çıkmam gerekiyor. Eğer sorun devam ederse yarın detaylı şekilde cevaplarım.

Question2Answer soru cevap scriptinin son sürümü olan 1.7.4 sürümünü ve SnowFlat temasını kullanıyorum. O yüzden cevap eski sürümler için geçerli olmayaiblir. (Gerçi 1.7.x sürümünden sonra pek değişiklik olmadı)

Adsense kodları için qa-theme.php dosyasını açın ve aşağıdaki satırı bulun.
Kod:
$this->c_form(isset($q_view['c_form']) ? $q_view['c_form'] : null);
Üstüne ekleyin. (Sola dayalı reklam)
Kod:
// Google Ads
$this->output('<div style="padding-top: 15px;">
Ads kodları buraya
</div>');

Aşağıdaki satırı bulun.
Kod:
$this->output('<form ' . $a_item['main_form_tags'] . '>');
Altına ekleyin.
Kod:
// Google Ads
$this->output('<div style="margin:0 10px 10px 0; float:left;">
Ads kodları
</div>');

Tema daraltma için (header) temanın css dosyasında #qam-topbar bölümünü aşağıdaki şekilde değiştirin
Kod:
#qam-topbar {
    font-size: 0.875em;
    max-width: 1024px;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
}

Footer alanı için .qam-footer-box { alanını aşağıdaki şekilde değiştirin.
Kod:
.qam-footer-box {
    padding: 0;
    margin-bottom: 5px;
    background: #34495e;
    color: #fff;
    overflow: hidden;
    max-width: 1024px;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
}

@YoRuMSuZ haziryanit siteniz çok güzel olmuş elinize sağlık. Kafama takılan diğer soruları da sorayım madem sizi bulmuşken zamanınız olur da cevaplarsanız sevinirim veya başkasına yaptırdıysanız o kişiyle de iletişime geçebilirim.
Reklamları ekledim hocam ancak bu alanlara elle yani panel harici nereden reklam ekleyebilirim acaba?
İlgili sorular eklentisi mi var hocam onu bulamadım ben plugin olarak onu nasıl yaparım?
Yazı içinde avatar alanı mesela sizde bu şekilde ancak bende kayıyor ve çizgi avatarın üzerinden geçiyor bu şekilde bunu ayarlayabilir miyim?
Son olarak hocam linklerde ve rss de türkçe karakter sorunu var bende çözümü nedir acaba?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
* Bahsettiğiniz başlıklar arası reklam olayını ben hiç kullanmadım sanırım bir plugin ile yapılmış.
* İlgili sorular için eklentiye gerek yok. Başlık ve etiketlere göre özellik aktif edildiğinde gösteriliyor.
* Bunun nedeni yanlış css kodlamalarından olabilir. (avatar üzerinden çizgi geçmesi)

Gerekirse boş bir zamanda TeamViewer ile panelini izleyip aynı ayarları yapabilirsiniz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şu an biraz yoğunuz @BöcekBaşı en güzeli benim panel ayarları ile aynı şekilde eştleme yaparız TeamViwer ile benim bilgisayara bağlanabilirsin geniş bir zamanda. 10 dakikada tüm ayarları eşitleriz olur biter :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Görünüm bölümünün en sonundaki ayarlar şu şekilde mi hocam

flSEeGv.png