Sony Xperia 10 III Lite tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı

Teknoloji devi Sony, yeni bir orta seviye akıllı telefonu piyasaya sürdü. Sony Xperia 10 III Lite adındaki cihaz, Snapdragon 690 yonga setinden güç alıyor.

Sony-Xperia-10-III-Lite.jpg

Bu yıl Nisan ayında Snapdragon 690 yonga seti ve 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip Xperia 10 III'ü tanıtan Sony, seriye yeni bir telefon daha ekledi. Japonya'da piyasaya sürülen Sony Xperia 10 III Lite, 425 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Sony Xperia 10 III Lite neler sunuyor?​

Siyah, beyaz, pembe ve mavi olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunan Sony Xperia 10 III Lite, 6.0 inç büyüklüğünde ve FHD+ (1.080 x 2.520) çözünürlüğünde OLED ekrana sahip.

6GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sunan telefon, Sony Xperia 10 III ile aynı 2.0GHz'e kadar saat hızına sahip Snapdragon 690 yonga setinden güç alıyor.

Cihaz, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP birincil lens, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 8 MP ultra geniş açılı lens, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 8 MP telefoto sensörün yer aldığı üçlü arka kamera kurulumu ile geliyor. Önde yer alan kamera ise 8 MP çözünürlük sunuyor.

30W hızlı şarj desteğiyle 4.500mAh bataryaya sahip cihaz, IP68 toz ve su direnci sunuyor. 154 x 68 x 8.3 mm boyutlarında ve 169 gram ağırlığında olan Sony Xperia 10 III Lite, 5G bağlantı özelliğine sahip.

Kaynak: DonanımHaber

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Harika ama ben samsung tan şaşmam
Eskiden Samsung kullanırdım, birinci seneden sonra hızı çok fena düşüyor, telefon abuk subuk davranıyor. Samsung telefonların ömrü çok az, ekmek çıkarır gibi her sene saçma sapan modeller çıkarıyordu bi ara, ondan sonra takibi bıraktım Samsung lafını duyduğum yerden de kaçar oldum :-))

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Sony çok uzun yıllar severek kullandım.. bı telefon almak istesem yine sony alirdim.. Ama şuan telefon ne hangi marka hangi model olmuş umrumda değil..şirketten huwai verdiler, eşimde hediye Xiaomi almıştı ikisi yetiyor da artıyor bile.. şirket telefonunun bazen yerini bile unutuyorum..