Sokağa Çıkma Yasağı Varken Sokağa Çıkanları Konuşalım

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bu insanlara illaki zor kullanacaksınız ,katı kurallar koyacaksınız yoksa anladıkları yok .
Gördüğüm ve anladığım kadarıyla denetimlerde artık sık değil.
Boşuna yasak koyuyorlar bence ya sokağa çıkma yasağının adı var kendi yok

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ben kendi acımdan uyguluyorum canısı ,zaten normal zamanlarda da dışarı gerek olmadıkça ?
u insanlara illaki zor kullanacaksınız ,katı kurallar koyacaksınız yoksa anladıkları yok .
Gördüğüm ve anladığım kadarıyla denetimlerde artık sık değil.
Boşuna yasak koyuyorlar bence ya sokağa çıkma yasağının adı var kendi yok

bu yaziya göre demistim canim sana özel hitaben degil ?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Sokağa çikma yasagi oldugu halde sokaga cikanlar mi dersin, maske takmak istemeyen mi.. Millet şunu anlamali aslinda hersey onlarin faydasi icin. Tüm kurallara uyulmadigi muddetce bu virusten kurtulamiyacaz da kimin umurunda.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sokağa çikma yasagi oldugu halde sokaga cikanlar mi dersin, maske takmak istemeyen mi.. Millet şunu anlamali aslinda hersey onlarin faydasi icin. Tüm kurallara uyulmadigi muddetce bu virusten kurtulamiyacaz da kimin umurunda.
Öyle maalesef mesela akşamları sokağa çıkma yasağı var ama arabalar yollarda kimse durup nerden gelip nereye gidiyon demiyor ve daha neler neler
Yasak uygulanacaksa eskisi gibi markete çıkma da yasak olmalı insanlar markete gider gibi misafirliğe gidiyor
Veya kaldırsınlar yasağı tınlayan yok nasılsa?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Konumuz sokaga cıkma yasagı gercekten sizce soka cıkma yasagı varmı ? var ise bu gercekten uygulanıyormu sizce ?kım olursa olsun yasak sa yasaktır insan ları ayırmadan uygulanmalı !!! Ben Türkiye'de dışarı. Cıkma yasagı uygulandıgını düşünmüyorum...

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Bahsettiğiniz şey iki yada üç günlük sokağa çıkma yasağı değil...
Sürekli bir yasak.
Ayrıca kısıtlama, tam bir yasak değil...
Ve insanlar buna uymak zorunda değil...
İhtiyaç olduğunda çıkarlar.
Market, fırın, çalışmak Çin çıkarlar.
Haliyle her sokağa çıkan yasak delmiş olmaz. Paradigmamızı değiştirmek gerek.

Bence mükemmel derecede uyguluyor kısıtlamaya.
Ben şahsen maske takmayan, yasağada uymayan ama kısıtlamayı uygulayan biriyim.
İnsanların gerekçelerini dinlemeden ön yargı ile yaklaşmayalım. :)
İnsanlar yasaklardan bıktı, bunaldı bunu anlamak gerek...
Virüs yasaklarla, maskeyle bitmez sadece pik yapmaz azalır. Buda sağlık sisteminin çökmesini engeller.