• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Soğanın Gece Vucuda Etkisi

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör

Gece yatmadan önce bir soğanı ikiye bölüp ayak tabanlarına yerleştirin. Üzerine çorabınızı giyip uyuyun sonrasında vucuttaki etkileri aşağıda.

1. Akciğerler

Eğer hayatınızın bir döneminde sigara içip bıraktıysanız, muhtemelen bazı etkileri vücudunuzu hala terk etmemiştir. Sigara içmeyi yeni bırakmış biriyseniz vücusunuz bu zararlı maddenin kötü etkilerini temizlemek için daha fazla çalışacaktır. Çorabınızın içine soğan koyup uyuyarak vücuttaki bu zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. Aynı şey, hava kirliliğinin yüksek olduğu yerlerde yaşayanlar için de geçerlidir.

2. Kilo verme

Vücutta bir hormon dengesinden bahsedebilmemiz için tiroid bezinin iyi bir şekilde çalışması gerekir. Çünkü tiroid bezi vücuttaki pek çok hormonun salgılanmasından sorumludur. Bu hormonlarda siz uyurken vücudunuzun yakacağı kalori ile doğrudan ilişkilidir. Tiroid bezinin düzgün çalışması için bir hafta boyunca ayağınızın altına soğan koyarak uyumayı bir deneyin. Eğer tiroid bezinizin çalışmasında bir problem fark ediyorsanız, derhal bir doktora gözükmelisiniz.

3. Bağışıklık sistemi

Bağışıklık sistemimiz için E ve C vitaminleri hayati önem taşır ve soğan da bu vitaminler için harika bir kaynaktır. E ve C vitaminleri aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkileriyle de bilinen güçlü birer antioksidandır. Enfeksiyonlara karşı etkili olmasının yanı sıra, soğan sizi estetik müdahaleler ve pahalı kremlerden de koruyarak genç kalmanızı sağlar.

4. Vücudun nem oranı

Soğanların %90’ı aslında sudur. Vücudumuzda, organların işlevini destekleyen meridyenlerin geçtiği akupunktur noktaları bulunur. Bu noktalara göre meridyenlerin enerjisi de vücudun ihtiyacı olan suyu eşit olarak dağıtır. İşte tam da bu yüzden gün içinde su içmeyi unuyorsanız veya çok yoğun bir koşturmacanın içindeyseniz, uyurken ayağınızın altına soğan koymak size hidrasyon sağlayacaktır.

5. Toksinler

“Toksin atmak” lafını duymuşsunuzdur. Toksinler kanda bulunur ve biriktiği zaman sağlığa zarar verin. Soğandaki fosforik asit de vücudunuzun toksinlerden arınmasını sağlar. Bu kürü belli aralıklarla uygulayarak daha dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.

6. Enfeksiyonlar

Soğan, doğanın bize sunduğu antibiyotiktir. Ayaklarınızın altına soğan koymak, vücudun enfeksiyonlarla mücadele etme gücünü artırır. Ancak unutulmamalıdır ki tüm bunlar bir doktorun verece

7. Soğuk algınlığı

the-onion-slice-in-your-socks.jpg


Dengesiz havalara maruz kalıp soğuk algınlığına mı yakalandınız? Ya da ortalıkta dolaşan grip virüslerinden biri mi size bulaştı? Belirlileri hissettiğiniz an ayak tabanınızın altına soğan koyun ve çorabınızı giyin. Bu şekilde uyumak vücudu virüslerle savaşması için güçlendirecek ve iyileşme sürecinizi hızlandırıacaktır.

Belki hatırlarsanızı, anneannelerimiz ve babaannenlerimiz biz küçükken hastalandığımızda yatağımızın başına bir soğan koymamızı isterlerdi. Bunun sebebi de yukarıda bahsettiğimiz gibi soğanın oldukça şifalı bir besin oluşudur.
ği reçeteli ilaçların yerini tutmaz. Yalnızca tedavi sürecini kısaltacak bir destektir.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Grip icin sogani en cok kullananlardan birisiyim ve herkesede tafsiye ederim ve önceden gercekten bilmiyordum ilk calistigim bir bas hemsire söylemisti banada o gunden buyani ilactir biraz kokusu agir olsada
 
Top