Siyah Pantolon Hikayesi : Alişan Kapaklıkaya

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Aslında nereden başlayacağımı bilmiyorum videoyu izlerken de cok etkilenmiştim ama kitabın bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştim;)
Bir çocuk düşünün kü koca yürekli ,sevgi dolu,kardeşlerini kendinden cok düşünen daha 6 yasında hayatın tüm zorluklarını üstlenmiş ,bir çocuk düşünün tek hayali yeni bir pantolona sahip olmak isteyen bunun için arpa karşılığında cerciden elma alıp dileği kabul etsin diye herkese dağıtan ve o dileğine kavuşamadan o pantolonu giyemeden bu dünyadan göç eden bir abi düşünün yıllardır bunun vicdan azabını taşıyan
Bir baba düşünün saçma sapan geleneklerden yüze çocuklarına büyüklerinin yanında sarılamayan ,onların başını okşayamayan ve bu baba ki maddi imkânsızlıklar yüzünden küçük oğluna kıymetlisine o çok istediği pantalonu alamadı
Abisine günlerce yalvarmıştı o pantolonu vermesi için tam abisini ikna ettiği gün onun hayatının son günü olmuştu
Bu acı yıllarca çıkmaz insanın içinden ciğerine çiğerine batmaz mı insanın
Bu kitapta yazarın kendi öz kardeşinin hikâyesi var ,maddi imkansızlıklar var ,gelenekler yüzünden büyüklerin yanında başı okşanmayan çocuklar var
Öğretmenden ayrı anneden ayrı şiddet gören çocukların hikâyesi var
Çocukluğunu yaşayamamış anne ve babanın hikâyesi var
Bu kitapta cok şey aslında herkesin ders çıkarması gereken bir hikaye var...