Sistem Geri Yükleme

sherry

V.I.P
V.I.P
Sistem geri yüklemeyi başlatmak için Başlat> Tüm Programlar> Donatılar> Sistem Araçları> Sistem Geri Yükleme komutlarını kullanıyoruz. ekrana aşağıdaki gibi bir bölüm geliyor.

İleri diyerek devam ediyoruz. Daha sonra aşağıdaki bölümle karşılaşıyoruz.

Buradaki takvimde görünen koyu renkli tarihlerden bize uygun olanı seçiyoruz. Bilgisayarımızın sistemi seçtiğimiz tarihe geri yüklenecektir.

Son olarakta yukarıdaki açıklamalar geliyor. Bu bölümdede ileri seçeneğini seçtikten sonra sistemin geri yüklemesi için bilgisayrınız kapanıyor. Bilgisayrınız açıldığı zaman sistem geri yüklemenin sonuçları ile ilgili bilgi veriliyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Birçok insanın birçok yerde Sistem Geri Yükleme'nin nasıl yapıldığını sorduğuna rastladım. Hoş anlatım olmuş. Teşekkürler.

Teşekkürler herkesin işine yarayacak bir bilgi

Ancak benim öğrenmek istediğim konu şu.Yukardaki resimleri veya herhengi bir programın kurulumunu resimli anlatmak için o görüntüleri nasıl kopyalıyoruz

sherry

V.I.P
V.I.P
Rica ederim:) Bu görüntüleri almak için klavyedeki Print Screen tuşunu kullanıyoruz. Almak istediğin görüntü ekranda iken bu tuşa bas herhangi bir resim düzenleme programına (paintte olabilir) yapıştır. Ekranda o anda ne varsa hepsi buraya bir resim olarak kopyalanacaktır. Resmin istediğin bölümünü düzenleyip kullanabilirsin. Kolay gelsin ;)

sherry

V.I.P
V.I.P
Rica ederim işinize yarar umarım. Herşeyi ile geri dönmüyor. Seçtiğiniz tarihten sonra eklediğiniz programlar siliniyor. Dolayısıyla virüslerde birer program olduğu için virüslerden de kurtuluyoruz. Ayrıca şöyle bir güzelliği var. Kaydedilen dökümanlar (örneğin word belgeleri) silinmiyor.