Sır / Rai Aren

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Sır / Rai Aren

Resim_1442674861.jpg

Alex, Mısır'da bir arkeoloji kazısında çalışan genç ve güzel bir arkeologdur. Alex güneşin altında çalışırken uyuya kalır. Uyurken kumlara gömülmüş antik bir sandığı bulmalarına yardımcı olacak bir rüya görür. Gördüğü bu rüya üzerine yaptığı kazıda bir sandık bulur. Sandığın içinde metal bir silindir ve parşömenler vardır. Yapılan inceleme sonucunda silindirin ve parşömenlerin 12.000 yaşında olduğunu öğrendiğinde şoke olur.

Bu parşömenlerin eski Mısır medeniyetinden önce bu bölgede yaşamış ve kendilerine Kierani diyen bir medeniyete ait olduğunu anlar. Bulduğu silindiridn yapıldığı gizemli metalin de dünyaya ait bir element olmadığı ortaya çıkar. Alex ve arkeolog arkadaşı bu gizemi çözmek için maceralı bir yolculuğa çıkarlar.

Yıllardır kitaplığımda olan birkaç defa başlayıp birkaç sayfa sonra bıraktığım bir kitaptı kendileri.

Geçen sene okuyacağım ulan seni diye başlayıp 2 günde bitirdim. Vee bumm başları sıkıcı olsada ilk birkaç sayfayı atlatınca elimden bırakmak istemeyeceğim bir kitaba dönüştü. Sırlar, yalanlar, ihanet, gizemli bir yolculuk. Hem bugunu hem yüzyıllar öncesini aynı kitapta aynı anda okumanız mümkün.
Bazı yazım hataları var ama üstüne düşmezseniz rahatsız olmazsınız :)

r0se

Forum Onuru
Özel üye
ilk defa gördüm bu kitabı ama konusu çok ilginçmiş merak uyandırıcı
Tavsiye ederim canım. Başları biraz sıkıcı ama sonları çok iyi.
Hem yüzyıllar öncesini hemde şimdi ki zamanı ayrı ayrı anlatıyor ve birbiriyle bağlantısını şüphe ve soru bırakmayacak şekilde anlatıyor. Keşke daha önce okusaydım dedim bitirdiğimde