sınıf kütüphane1-2 programında küçük bir sorun

elsa2000

Üyecik
değerli arkadaşlar,
sözünü ettiğim programı indirdim, tasarımı yapana teşekkür ederim ancak küçük bir sıkıntı var. programın demirbaş no alanı dört karakter alabiliyor, en az altı karakter alabilseydi çok kullanışlı olacaktı. programın tasarımcısı ya da sizler yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkür ederim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
değerli arkadaşlar,
sözünü ettiğim programı indirdim, tasarımı yapana teşekkür ederim ancak küçük bir sıkıntı var. programın demirbaş no alanı dört karakter alabiliyor, en az altı karakter alabilseydi çok kullanışlı olacaktı. programın tasarımcısı ya da sizler yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkür ederim.
Hocam programı uzun süre önce Delphi ile kodlamıştım. Maalesef elimde şu an Delphi bile yok. O yüzden üzülerek üzerinde bir değişiklik yapamayacağımı söylemek zorundayım.

Sınıf kütüphane programı olarak tasarlandığı için bir sınıfta 999 'dan daha fazla kitap olmayacağını düşünerek 3 karakter alan bırakmıştım.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 11'e geçerken programlarınız yok olmaz. Ancak yedeklemek isterseniz programın kurulu olduğu dizini komple yedekleyebilir veya veritabanı dosyasını (*.mdb) yedekleyip programı yeniden kurduktan sonra, dizindeki aynı adlı dosya ile değiştirmeniz yeterlidir.