• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Sınıf Kütüphane Programı 1.2

ionder

Üyecik
Merhaba,
Verilen kitabı geri almıyor programın 1.2 versiyonu. Yetki ayarları eksikliği de söz konusu değil. Program sanırım kararsız çalışıyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam lütfen bir önceki mesajımda belirttiğim şekilde test edin, programın içinde kurulu gelen öğrenci kayıtlarından örnek ermiştim. Mümkünse de sonucu bildirin.

Sınıf Kütüphane Programı

Bugün başka bir bilgisayara kurdum programı sorunsuz çalışıyor ve aktif olarak kullanılıyor şu anda.

metanadolu

Üyecik
Değerli arkadaşım,
Programızını bir süredir okul kütüphanesinde kullanıyorum, gerçekten de çok güzel ve işe yarar. 4500 kitap, 550 üye kaydım var. Bir süredir kitap alış verişini de program üzerinden yapıyorum; ama bugün sorun çıkardı:Ödünç kitabı geri alamıyorum. Geri alma işlemi yaptığımda ödünç kitap bilgileri silinmiyor, aynı kaydı kitap listesine kopyalıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam sürüm üzerinde düzenleme yapmaştım bir süre önce. (Yaklaşık 1 ay) Eğer daha eski bir tarihte indirdiyseniz, veritabanını yedekleyip eskisini silip tekrar download edin programı.

Sorun devam ederse veritabanına bakabilirim.

Bir öneri daha. Eğer kitap adı 30 karakterden fazla ise geri alama işlemi sırasında hata çıkıyordu. Zaten düzelttiğim sorun da buydu. Kitap adını 30 karakterin altına düşürüp deneyin.

yayko

Üyecik
ben de barkotlu sistem olursa almaya hazırım. Hatta programın gelişmesi için, sınıf ortamında kullanımının kolaylaşması için önerilerimide sunmaya hazırım.