• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Sınıf Kütüphane Programı (Okullar) 1.0

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kişisel kütüphane programı doğrusu hiç aklıma gelmemişti. Şu an 2 gün içinde bitecek bir proje var elimde. Eğer detayları yazarsanız programı yazmayı deneyebilirim.

benim sınıf kütüphane programıyla ilgili bir sıkıntım var. Programı kurduktan sonra ilk kez giriş yapıp çıktığımda ikinci defa girmeye çalıştığımda giremiyorum. Kayıtlı olan hiçbir kullanıcıyı kabul etmiyor. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. admin kullanıcı adını ve 1 şifresini ikinci girişimde kullanamıyorum. Ayrıca kendi ismimle girmeye çalıştığımda da giriş yapamıyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sınıf Kütüphane Programının 1.1 versiyonunu yayınlamıştım. Alttaki linkten indirebilirsiniz.

Ayrıca Yetki ve şifre ayarları ile ilgili konu açmıştım.

Kesinlikle adminle ilgili kullanıcı adı ve şifresinde değişiklik yapmış olmalısınız yoksa girişet kesinlikle sorun olmaz.

Programın kurulu olduğu dizindeki Data.mdb dosyasını yedekleyip programı yeniden kurun. Kurulum bittikten sonra Data.mdb dosyasını tekrar programın kurulu olduğu dizindeki ile değiştirin ve giriş yapın.

Kullanıcı adı: admin:
Şifre: 1

Bundan sonra bazı üyelere yetki vermek yada kendinizle ilgili ayarları yapmak için lütfen yukarıda verdiğim linki inceleyin.

proğram çalıştığında bir kitabı giriyorum ancak üyeden geri almak isteyince kitabı tekrar vermiyor ve ikinci bir kitap oluşturulyor veya kitabı iki üyeye birden veriyor

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bir yerlerde hata yapıyorsunuz hocam. İkinci kez kitap oluşturması imkansız ve verdiğiniz kitabı ikinci kez vermeyi denediğinizde zaten "Kitap Bulunamadı" diye uyarı verecektir.

Raf kodlarına lütfen dikkat edin. Aynı sayıyı vermişseniz bu hatayı alabilirsiniz. İlk kurulumda gelen verilerle birkaç deneme yapın...