• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Simpsons Dizisi Nasıl Oluyor da Geleceği Bu Kadar Doğru Tahmin Ediyor?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
İnternette sık sık karşımıza Simpsons dizisinin geleceği ne kadar isabetli tahmin ettiğine dair paylaşımlar çıkıyor. Peki dizi bu isabetli tahminleri nasıl gerçekleştiriyor? Simpsons’ın sırrı ne?


Simpsons artık bir kült haline gelmiş, yaklaşık olarak 30 yıldır devam eden bir televizyon dizisidir. Yetişkinleri hedef alan bu çizgi filmin oldukça sadık bir hayran kitlesi var.
Matt Groening tarafından yaratılan ve Fox’ta yayın hayatına devam eden Simpsons, 1989’dan bu yana televizyonda kendine yer buluyor. Özgün tarzıya adeta bir türün doğumuna öncülük yapan dizinin en meşhur özelliklerinden biri, isabetli gelecek tahminleri.
simpson's

Dizinin yazarları, BBC’nin Newsbeat adlı radyo programına konuştu. Yazarlar, Simpsons’ın geleceği tahmin etmekte gösterdiği başarının sebebi olarak, pek çok konuda pek çok tahmin gerçekleştirmelerini işaret etti. Yazarlardan Al Jean, “Yeteri kadar tahminde bulunursanız %10’u doğru çıkar” diyor.
Serinin diğer yazarı Stephanie Gillis, bir anlamda 10 ay sonrasını tahmin etmeye çalışan insanlar olduklarını, bu yüzden de tahminler yürüttüklerini söylüyorlar.
tahmin

Bugüne kadar Simpsons’ta yapılan tahminlerin bir kısmı, gerçekleştikten sonra komplo teorilerine konu oldu. Bunlar arasında Lady Gaga’nın NFL finali Super Bowl’da sahne alması, Ebola krizi, akıllı telefonlar olsa da son dönemde en çok Trump’ın başkanlığı konusundaki tahminleriyle gündeme geldiler.
Al Jean, bu olayı açıklarken, hangi ünlü başkan olsa komik olur diye düşündüklerini, Trump’ın “Bir gün başkan olacağım” iddiasının üzerine bu bölümü yazdıklarını söylüyor.
Dizinin yazarları birbirleriyle evli. Dizide çalışmayı bir grup terapisi olarak nitelendiren yazarlar, işyerlerini bir grup çok eğlenceli insanla aynı yerde çalışmak diyerek tanımlıyorlar.
826e6d7f521743de0d8a06251fcab3a9ae11cd46.jpeg

Dizi, ünlüleri misafir etmesiyle de tanınıyor. Şimdiye kadar 800 civarında ünlü, dizide misafir olarak yer aldı. Dizinin yazarları, dönemin İngiltere Başbakanı Tony Blair'in ziyaretini gizli tutmaları gerektiği halde bir fotoğrafçının onları yakaladığını, bu yüzden de haberlere çıktıklarını belirtiyor.
 
Top