silinmeyen dosyalar

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bilgisayadan msn yi kople kaldirmana ragmen hala dosyalari bulunuyor onlari sile miyorum nasil yaparsam silinir ??4,5 saatir silemedim bilgisayari ac kapa bir hal oldu :((

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows iştetim sistemi ile birlikte zaten bir msn versiyonu geliyor. Daha sonra sizin kurduğunuz üst versiyonları sistemden kaldırabilirsiniz. Aslında sorunu tam açıklamamışsın yesim434. Ben anladığım kadarı ile açıklamaya çalışayım.

Bazı programlar windows başlangıcında otomatik çalıştırılır ve bunlar normal yolla silinmez.

Bunun için Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonuna basın ve Görev Yöneticisi'ni başlatın. Eğer listede programın adını görüyorsan ters tıklayıp Görevi Sonlandır seçeneğine tıkla ve daha sonra silmeye çalış.

Eğer sistemden MSN yi manuel olarak kaldırdıysan ilgili dosyanın kalıntıları sistemde kalacaktır. Önerim, Denetim Masası > Program Ekle Kaldır bölümüne gelip buradan MSN ve bileşenlerini kaldırmayı denemelisin.

Hala mı silinmiyor? Bu durumda bilgisayarın açılışı sırasında F8 tuşuna aralıklarla bas. Bu durumda başlangıç seçenekleri gelecektir. Menüden Güvenli Kip seç ve bilgisayarı güvenli kipte başlatıp silinmeyen dosyayı sil.

Bunları uyguladıktan sonra silinmediyse durumu bildir Regedit (Kayıt Defteri) ile silmeyi deneyelim. Ancak Regedit kullanımında çok dikkatli olmalısın. Küçük bir hata sistemi kullanılmaz hale getirebilir.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bende normal sildim baktim olmadi sonra Regedit denedim :)) az kaldi pc gidiyordu Allahtan cöpü bosaltmadim geri yukledim yoksa pc siz kaklmistim
Msn olayini halletim msn 8 yukledim onla temizledim yardim icin tesekkürler..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Regeditten sidiğiniz dosyaları geri alma şansınız yok. Ancak regedit'in yedeğini almışsanız geri yükleyebiliyorsunuz. Geri dönüşümden alınan dosyalar işletim sisteminden klasik yöntemle silinen dosyalardır.