• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sigarayı bırakmak için öneriler

EsRaRenGiz

.
Özel üye
Bu Kısaca Sigaranın Tanımı;

adı : tütün
soy adı : sıgara
baba adı : kök
ana adı : yaprak
...doğumyeri : toprak
...cinsi : nikotin
görevi : kanser
adresi : insan
durağı : dudak
sokağı : gırtlak
caddesi : bağırsak
mahallesi : akciğer
kenti : ölüm
eşi : azrail
sonu : mezar ..

uzay

Üye
oruç tutabilen (yaklaşık 17 saat) ve sigarayı bu sürede içmeyen herkes sigarayı da bırakabilir düşüncesi doğru. Uygulamada yeterli inanç olursa evet olur.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
SIGarayi Birakin :)

sigarayasak.jpg

sigaraoldurur.gif

Dedikleriniz iyi hoş gerçeketen...Beyin de bırakmak bu da çok kolay olmuyor açıkçası benim maceram ise...Kısaca sigara ile uzun süre aşk yaşadım 20 yıl kadar, arada bir de sıkıldım artık düş yakamdan desemde pek başarılı olamadım; ayrılmak için bir kaç yöntem denedim ayrıca hipnoz vs. gibi denemelerde bulunan arkadaşlarımda oldu ama nafilee...nasıl bir bağ kurdu isem tam anlamı ile bağımlılık demek doğru olacak..bir ara elimde sarıp azaltmaya bile çalıştım üşenirim sararken dedim ama ellerin çok çabuk alıştı :( ...
Bu arada iki tane çocuğum olduğu içinde iyice bırakma yönetemleri araştırmaya başladım ve esigara ile tanıştım.İlk tecrübem başarısız oldu sonra off buda olmuyor derken, arkadaşımda gördüğüm firmanın ürünlerini araştırdım ve kullandığım gün sigara ile aramdaki bağın son günü idi, o günde sonra sigarayı ağzıma sürmedim yakalışık 8 ayı geçgin bir süredir sigara kullanmıyor ve elektronik sigarayı da bir o kadar az kullanır hale geldim...İlk hafta sigara aklıma geldi gelmedi değil ama her aklıma geldiğinde esigaradan bir nefes çektim ve o düşünceler gitti, Şuan sigaranın kokusuna dahi tahammülüm yok...En güzel yanı sigara ile oluşmuş olan bir çok rahatsızlığımda düzelme başladı ilk belirtiler cildimde idi şuan cildimde ki sorunlar ortadan kalktı ve nefes darlığı yaşadığım günler, iğrenç öksürükler gitti...daha da sayarım ama sizleri sıkmak istemem...

Demem şu ki işte bu yüzen bu ürünü savunuyor ve kendime iş olarak adledebildim ve firmada beni geri çevirmeyerek bünyesine kattı....Hepimizin sağlıklı ve dumansız bir hava sahasında yaşamasını dilerim. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşarak bir çok kişiye yardımcı olabilirsem ne mutlu bana :)