• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Şiddet Gören Kadınların Zor Durumda Olduğunu Gösteren '4 Parmak İşareti' Uygulaması

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
şiddet gördüklerini belirtmek için bir el işareti kullanıyorlar. Başlatılan 4 parmak işareti uygulaması ile kadınlar, şiddet gördüklerini ve zor durumda olduklarını karşısındaki insana sözsüz bir şekilde dile getirebilecekler...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
239-182148-maxresdefault-copy_700x400.jpg

Günümüz dünyasının en yaygın ve yıkıcı sorunlarının başında kadına şiddet geliyor. Kimi korkuyor kimi susturuluyor. Oysa ki şiddet gören kadınlar için geliştirilen bir hareketle, hayat kurtarabiliyor.
Peki bu işaret ne?
Kadına şiddet olayları can yakmaya devam ediyor. Onlarca kadın ya sakat kalıyor ya da hayatını kaybediyor. Çoğu kadın uğradıkları şiddeti söylemeye korkuyorlar ya da susturuluyorlar. Bunun üzerine Kanadalı kadınlar bir acil yardım işareti geliştirdiler işte bu işaret ben şiddete uğruyorum bana yardım et işareti.
Birçok kadının şiddete hapsolduğuna dikkat çekiliyor. Bu nedenle de pek çok ülkede ihbar sinyalleri geliştiriliyor.