• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sevmek / Buyrun Üstü Kalsın

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
7-soru-eski-sevgilinin-yeni-bir-iliskisi-var-mi.gif

Konuya nasıl girebilirim bilemiyorum. Ama bir yerden başlarsam devamı gelir diye düşündüm. Herkesi birbirini sevecek diye bir kanun yok. Öyle bir şey olsa kavga, dövüş, savaş olmazdı zaten. Seven her insan sevilmez. Siz seversiniz karşı taraf sevmez, karşı taraf sever siz sevmezsiniz falan filan. Karşı taraf merhametli, dostuna sadık olduğu sürece birbirinizi sevebilmeniz mümkün.
Yani karşınızda ; soğuk, itici, canayakın olmayan biri olsa ona bağlanmak, sevmek istemezsiniz ve istemeyiz herhalde. Buna verilebilecek bir örneği çoğu insan hemen her gün yaşıyordur. Mesela ; sabah uyandığınızda açık, güneşli, aydınlık, temiz bir hava beklerken kapalı, sisli, soğuk, kirli bir havanın sizi karşılaması gibidir dostluk. Kimi zaman açık, güneşli. Kimi zaman ise kapalı ve sisli..
Bir de sevdiğiniz insanlara değer vermektir en önemlisi. Fazlasını değil, hak ettiği değeri vermeli karşısındakine insan. Siz fazlasını verdikçe kendi değerinizi kaybedersiniz. Oysa o aslında sizden çalar.
Yanlış anlamayın lütfen, dostluğu kötülediğim yok. Yaşadıklarımdan ufak kesitler aslında bu satırlardaki. İyi bir dostluk için tabii ki değer verebilmek önemlidir. Bunun ben de farkındayım.
Lakin kendi değerinizi kaybedeceğinizi bile bile karşınızdakine gereğinden fazla değer vermeye ne gerek var ?
Tıpkı Atalarımızın da söylediği gibi ?'Her şeyin fazlası zarar.'
'

Bir başkası için asla kendi değerinizi kaybetmeyin. Çok sevdiğinizi ve sizi hiçbir zaman bırakmayacağını sandığınız dostunuz için bile..

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Dünyanın derdi bitmiyorsa,
?

Yüzündeki çizgiler geçmiyorsa,
?

Saçındaki aklar çoğalıyor, artıyorsa,
?

Yüreğin büyümüyor, hep çocuk kalıyorsa,
?

O zaman !..
?
?

Boşver nüfus cüzdanının gösterdiği yaşa,
?

Fark kat,
?

Renk kat,
?

Nefes kat hayata,
?

Biraz kraliçe
?
,
Biraz Sultan,
?

Biraz da deli dolu yaşa...!
?

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bu gün bir meyhane keşfettim mezarlığın tam karşısında , Eğer ki bir gün beni ararsan ya meyhanedeyimdir yada tam karşısında.
*Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parcalayacak kadal asildir.
*Bir sevgi diledim gözyaşı buldum. Bir dost diledim sırtımdan vuruldum. Derdime derman diledim derdimin tiryakisi oldum. Bilki gerçek sevgiyi ben sende buldum!
*Seven unutmaz unutansa sevmemistir eğer sevipte unutmusa sevmesini bilmemistir.
*Kül olmuş ateş yanar mı? Buz tutmuş su akar mı? Bu gözler seni sevdi başkasına bakar mı?
*Sen seni seveni göremeyecek kadar körsen seni sevende seni sevdiğini söylemeyecek kadar gururludur.
*DUNYADA UC SEYI SEVDIM. SENI, KALBIMI VE UMIT ETMEYI. SENI SEVDIM SENSIN DIYE, KALBIMI SEVDIM SENI SEVDI DIYE, UMIT ETMEYI SEVDIM BELKI SEVERSIN DIYE
YARI DALGALI OLMAMALI DENİZ YA TAM DALGALANMALI YA TAM KUDURMALI YA ÜMİT VERMEMELİ SEVGİLİYE YA TAM SEVMELİ YA DA ÇEKİP GİTMELİ BU DİYARDAN.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
ÖyLe Herkesin Dediği Gibi Aşk Gibi DeğiL,
............Sevgi Gibi DeğiL,
Bambaşka Bir İsmi oLmaLı Sadece Sana Ve Bana Ait...
Bizim Yüreğimizin Rengi Kanımızın Rengi
............FarkLı oLmaLı Bir Kor DeğmeLi..
Bir Gün Çiçekler AçmaLı Yüreğimizin Taa DerinLerinde,
Ben Sana Sevdiğimi ÖyLe Bir SöyLemeLiyim ki,
Daha Önce SöyLenmemiş Bir LisanLa oLmaLı...
Bir Bakış BiLe DeğiL Yüreğin Ta Kendisi Gibi oLmaLı..
Bizim Sevdamızın Bir Adı oLmaLı ÖzeL Bir Adı,
..............O Kadar ÖzeL oLmaLı ki;
Ne Sen BiLmeLisin Ne Ben BiLmeLiyim Adını...
GözLerimizi Kapadığımızda Gözümüzün önünde oLmaLı
.............KaranLıkta ParLayan Bir Işık Gibi....

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Asla Silinmeyecek İzleri.! Belki Başka Biri Alacak Yerimi.! Zamanla Hatırlamayacaksın Bile İSMİMİ.! Ama Son Kez Düşün.! SEVEBİLİRMİ BENİM SEVDİĞİM KADAR.? Koyarmı Ortaya YÜREĞİNİ.? SANA Olan Son Sözlerimdi Bunlar.! Yanımdayken Söyleyemediklerimdi.! Artık Çok Yakmıyor YÜREĞİMİ, Her Bulduğumda Kaybetmek SENİ.. Çünkü Öğrendim BEN YALNIZLIĞIMLA DERTLEŞMEYİ.. Ama Bilesin YÜREĞİMİN En Güzel Yerinde SAKLISIN