seviyor..! sevmiyor..! seviyor..! sevmiyorların çiçeğini tanıyalım mı biraz.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Günler uzamaya, ağaçlar canlanmaya başladı; sanki yeni bir hayata başlıyor gibi doğa..

Kırlar yine şenleniyor, sarısına?beyazına baharın habercisi miss kokulu papatyalar donatmaya başlıyor yine her yanı.
Bütün çiçekler çok güzeller ama saflığı ve aşkı temsil eden bu nazlı çiçeği ayrı bir seviyorum ben.
Belki bu sefer biz yakından göremiyoruz ama onlar bizi bekler diyorum.

Aşıkların sevilip sevilmediklerini sordukları papatyanın güzelliği sadeliğinden gelir. Derler ki; papatyalar, kökleri hala topraktayken kokmazmış, çoğu insan da bilmezmiş bunu. Yani papatyanın o güzel kokusu ancak kopartıldıktan sonra var olurmuş.
Ahh o seviyor..! sevmiyor..! seviyor..! sevmiyorların çiçeğini tanıyalım mı biraz..?

Bize fallar baktıran, naif görüntüsüyle baharı müjdeleyen papatyalar, Mayıs geldi mi pıtır pıtır her yeri sararlar. Ilığı severler, Nisan sonu ve Mayıs başı gibi çiçeklenmeye başlayıp, yaz aylarında en doyumsuz hallerini alırlar, çiçekçilerin tezgahlarını şenlendirirler.
Saflığın, masumluğun simgesi papatyalar kırlarda yetiştiği gibi, seralarda da yetiştiriliyor.
Sizi bilmem ama ben en çok kır papatyalarını seviyorum.
Kırda çayırda yetişen papatyalar her sene toprağa tohumunu bırakarak veya doğal yollarla toprağa taşınmış tohumlarla yetişirler..
papatya gibisin beyaz ve ince

eziliyor ruhum seni görünce
ismin dudaklarımı yakıyor neden
nedir bu çektiğim senin elinden
güzel mi güzel tangonun ritmiyle, papatya kokusu sarsın hepinizi diyorum.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın…
Cerezforum

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Seni seviyorum" ağır cümledir. Herkese söylenmez.
Bazen yıllarca aranır, bazen yıllarca beklenir o bir çift söz için.
Dili yakar, dudağı yakar...
Bedeni kavurur, lime lime eder.
Velhasıl yürekli işidir.
Bir ömür pahasına, bir defa söylenir.
Günde bin defa söylemeyecek ve her bedene uygun bir hırka gibi önüne gelene giydirmeyeceksin............!!!!! gitme Papatyam gitme

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Sevmiyormuşum gibi bakma öyle
Bir şüphen varsa açıkça söyle
Dünyada bana ölüm olur mu
Azrail gelse korkum olur mu

Bir gün bana, "Senin için en önemli olan ne diye?" soracaksın.
"Hayatım" diyeceğim ve sen, benim hayatımın sen olduğunu bilmeden dönüp sırtını gideceksin.

Son düzenleme: