Sevgiye Davet

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Bir kadın evinden çıktı , evinin önünde beyaz , uzun sakalları olan 3 yaşlı adam gördü . Onlara :

" Sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız . Lütfen evime buyurun ve birşeyler yiyin . " dedi .

" Kocanız evde mi ? " , diye sordular .

" Hayır ", dedi kadın . " Dışarda . "

" O zaman giremeyiz " , dediler .

Akşamleyin kocası eve geldiğinde kadın olanları ona anlattı . Kocası :" Onlara eve geldiğimi söyle ve onları eve davet et " , dedi . Kadın dışarı çıktı ve yaşlı adamları davet etti .

" Biz bir eve hep beraber girmeyiz ", dediler . Kadın :

" Neden ? " dedi . Yaşlı adamlardan biri cevap verdi :

" Onun adı Zenginlik' tir " , dedi arkadaşlarından birini göstererek . Ve bir diğerini göstererek " Onun da adı Başarı' dır , ve ben de Sevgi' yim . " Ve ekledi : " şimdi eşinle konuş ve hangimizi evinize davet edeceğinize karar verin " , dedi .

Kadın eve girdi , olanları kocasına anlattı . Kocası çok sevindi :

" Ne kadar harika " , dedi . " Zenginliği davet edelim , gelsin ve evimizi zenginlikle doldursun " , dedi . Kadın :

" Neden Başarı' yı davet etmiyoruz ? " dedi . O sırada onları dinlemekte olan kızları :

" Sevgi' yi davet etsek daha iyi olmaz mı ? " , diye sordu . " O zaman evimiz sevgiyle dolar . "

Adam : " Bence kızımızın tavsiyesine uyalım " , dedi . " Dışarı çık ve Sevgi' yi davet et , Sevgi bizim misafirimiz olsun " , dedi . Kadın dışarı çıktı ve Sevgi' yi seçtiklerini söyledi ve Sevgi' yi evlerine davet etti .

Sevgi kalktı ve eve doğru yürümeye başladı . Diğer iki arkadaşı da kalktı ve onu takip ettiler . Kadın büyük bir şaşkınlıkla :

" Ben sadece Sevgi' yi davet ettim , siz neden geliyorsunuz ? " , diye sordu . Yaşlı adam cevap verdi :

" Eğer siz Zenginlik veya Başarı' yı davet etmiş olsaydınız , diğer ikimiz kalacaktık , ama siz beni ( Sevgi ' yi ) davet ettiğiniz için , ben nereye gidersem , Başarı ve Zenginlik de benimle gelir . "

Her nerede sevgi varsa , başarı ve zenginlik de vardır ...