Sevginin Sunmadığı Ne Isteyebilirsiniz?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Sevginin sunmadığı ne isteyebilirsiniz?

Bu soru üzerinde düşünürken, sevgiden başka şeylerin, istediklerinizi verebileceğini düşünerek hayatınızın ne kadarını harcadığınızı fark etmeye başlarsınız. Bu kolay yapılan bir yanlıştır. Dünyaya bakınca ı!& görüyorsunuz? İntikam dolu bir sürü film. Yeni bir ürünün size istediğinizi Vereceğini iddia eden, pek ustaca hazırlanmamış, sonu gelmeyen reklamlar. Ancak karşılığında bir şey elde edecekseniz, bir şey vermelisiniz fikrine dayanan ilişkiler. Ailelerinin sevgi dolu yüzlerinden çok bilgisayar ekranına bakan çocuklar.

İlginizi Tanrı’ya yönlendirdiğiniz zaman ve sevgiden daha önemli bir şey olmadığını gördüğünüzde yaşantınız ne kadar farklı olur.

Korku zihninizde bir perde oluşturur ve gözlerinizle sevgiyi görmek zorlaşır. Zihnin perdesi eski pişmanlıklardan, acımasız korkular, yok olamayan suçluluklar ve hiç bitmeyen yokluklardan oluşur. Bu kalın perde arkasından bakarken, gerçekten orada olan sevgiyi nasıl görebilirsiniz?

Sevgiyi ararken, ele geçmez bir şey aramıyorsunuz. Sevgi her zaman var. Ancak, istediğinizi sevgiden başka şeylerin de size sunacağına inanırsanız, mutluluğa kapınızı kolayca kapatırsınız.

Manevi yolunuzu destekleyecek dostluklar kurmak, Tanrı’nın armağanlarını alacağınız yeri yaratmanın başka bir yoludur. İki veya daha fazla kişinin sadece destek ve sevgi için bir araya gelmesinde inanılmaz bir güç vardır. Bu mucizeleri oluşturan şey bu güçtür.

Şu anda korkunç acılar ve üzüntüler çeken çok sevgili bir arkadaşım var. îlk tepkisi kalbini her şeye kapatmak, kendini işine ve aile sorumluluklarına vermek olmuş ve böyle devam etmişti. Ancak, tıpkı siz ve ben gibi o da deneyimlerinden bunun ona mutluluk getirmeyeceğini biliyordu. Bu belki bir kurtuluştu, ama devamlı yalnızlık ve mutsuzlukla sonuçlanan bir kurtuluşu kim ister? Arkadaşım bu kez değişik bir şey denemeye karar verdi. Şimdi, ona destek olacak ve onu sevecek kişilere yöneliyor ve onları buluyor. Bu insanların bazılarını yakından tanıyor, diğerleriyle daha tanışacak. Önemli olan şey, acısı nedeniyle kendini yalnızlığa mahkûm etmek, herkesten kaçmak yerine bir şeyler yapmaya karar vermiş olması. Sevgi almaya karar veriyor. Bazılarımız için kabul etmeye yaklaşmak en büyük mücadelemizdir ve büyük cesaret ister.

Tüm istediklerinizi size sevginin sunduğunu, hem öğrenmek, hem de göstermek için size şunu öneririm:


-Biraz zaman ayırın (beş dakika ile başlayın ve devam edin) her sabah ve her akşam, Tanrı'nın sizin için kusursuz bir mutluluk dilediğini kendinize hatırlatın.

-Haftada en az bir saatinizi, sevginin sunduğu şeyi istediklerini kendilerine hatırlatan bir kişi veya bir grupla geçirin.

-Yılda bir kez birkaç gününüzü, kendilerini sevginin sunacağı dersleri öğrenmeye adamış kişi veya grupla geçirin.


Sevgi istediğim her şeyi bana sunar ve benim için sevgi her an hazırdır.


kaynak: Lee L. Jampolsky, Gülümsemek de Bir Sanattır
 
Top