• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sevgilinizin sizi sık sık aramasını ister misiniz?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Erkekler kendilerini hiç durmadan arayan sevgililerinden pek yakınırlar...

Hele bir de işyerinden arandıklarında, sevgililerinin, “Canııım, haydi güzel bir şeyler söyle, beni seviyorsun değil mi?” türünden soruları karşısında ne yapacaklarını hiç bilemezler. O anda içlerinden geçirdikleri gibi, “Şimdi zamanı mı, defol git başımdan, günde 100 kere de arayıp durma!” desinler isterlerse. Kolay mı?

Bizim için “evet” ya da “elbette seviyorum” demeleri de yeterli değildir. Bunun ardından ilk soru “kimi” olacaktır. İlla bir bütün olarak “seni seviyorum” demeleri gerekiyor. Etrafındaki arkadaşları da duysun, bizi ne kadar sevdiği iyice belli olsun diye.
Bir de bunu söylerken nasıl bir ses tonuyla söyledikleri de fena halde önemli. Yürekten mi, baştan savan bir tonda mı, sanki biraz sıkılmış gibi mi, yoksa sizden ayrılmak istiyormuş gibi mi...

Bu telefonlarımız erkekleri hakikaten deli ediyor. Adamın bizimle ilgili tek bir kötü düşüncesi bile yokken, bir de bakmışız iki günlük telefon trafiğinin ardından usanmış, biz de eve kapanıp yapayalnız telefon bekler olmuşuz...

Telefonla böyle fazla haşır neşir olanlarımız, nedense sevgililerinin hiç aramadığından, her zaman kendilerinin telefon ettiğinden yakınır durur.
İyi de, adama arayacak fırsat mı kalıyor sanki?
Birazcık rahat bıraksanız, “meşgulmüşsünüz” ya da “unutmuşsunuz” gibi davransanız, asıl onların sizi nasıl da
aramaya başladığını göreceksiniz...

Aradığı zaman, günün sorunlarından bahsedip, arkasından da
“Haydi söyle, beni seviyorsun değil miii?” diye sormayıp da, hemen, cıvıldayan bir sesle, “İyi ki aradın, sesini duydum, keyfim nasıl da yerine geldi” gibi, neşeli bir iki cümle kursanız, ah ne güzel olacak.

Adam da, “keyfinizi yerine getiriyor” bahanesiyle arayıp, hoş sesinizle aslında kendine hoşluk etmeye çalışacak. Ne de olsa birinin keyfini yerine getirebilecek özellikleri var, değil mi ama ya…

Bir taşla 25 kuş!
Ah, ego tuzağa dönüşmesin hele. Kullananın işine yaramaması, ustaca davranırsa karşısındakini kontrolü altına almaması mümkün mü?

İlhan Uçkan, Aşk Oyunları Kılavuzu, Artemis Yayınevi

cemree

=)=)
V.I.P
Birazcık rahat bıraksanız, “meşgulmüşsünüz” ya da “unutmuşsunuz” gibi davransanız, asıl onların sizi nasıl da aramaya başladığını göreceksiniz...

Bu genelleyici bir şey değil maalesef bazen ters tepen araya soğukluk sokan bir şeydir.
Ayrıca arar aramaz sen neden hiç aramadın sorusuylada karşılaşılabilinir =))

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Kararında olmalı iletişim.
Bak ne diyor birebir katılıyorum.
" her zaman kendilerinin telefon ettiğinden yakınır durur.
İyi de, adama arayacak fırsat mı kalıyor sanki? "
Onun seni arayacak zaman bırakmalısın. Zırt pırt sen aramayacaksın.

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Galiba benim yapım farklı.
Beni zırt pırt arasa, inan engellerim onu. Benim hayatım sevdiğim kadından ibaret değil, heleki sürekli sevildiğini duymak isteyen birine tahammül derece sıfır.
İster odunluk deyin ister başka bişey, ama bu sevgi değil...
Hergün aramasına da gerek yok. Aşırı iletişim beraberinde binlerce sorun getirir.
Çok görmek duymak istiyorsa, gözlerime bakacak, elimi tutacak...
Şiir yazssın, öykü yazssın...
Hatta kitap okuyalım, aynı kitabı...
Sonra üzerine konuşalım.
Konuşacak değerli şeylerimiz olsun.
Bir gün evlenecek olursam, eşimle ilk gideceğim yerler, Suriye, Yemen, ırak, Kuzey afrika...
Nerede bir mazlum varsa onun yanında olmak...
Öyle romantik bir hayat bekleyen kadınla işim olmadığı için sanırım hep yalnızım.
Gelende istediğini bulamayıp gidiyor...

Hayatın gerçekliğini bir kenara bırakıp, herşey tozpembe sahtekarlığı yapamıyorum..

Maalesef..