Beşiktaş Sergen'den Ersan Gülüm eleştirisi

Beşiktaş'ın efsanevi oyuncusu Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın kendi evinde Gaziantepspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşma sonrasında Kanalturk'te yayınlanan ''Top Bizde'' programında açıklamalar yaptı.

Sergen Yalçın yaptığı açıklamalarda;

- İNANÇLI TARAFTAR YOK -

Beşiktaş'ın kadrosunun ve oyuncuların yetersiz olduğuna değinen Yalçın; "Beşiktaş'ta maça giden çok taraftar yok. Beşiktaş taraftarı takımını takip etmiyor. Takımın arkasında inançlı bir taraftar grubu yok. Bunun olmaması da çok doğal. Kadronun zayıf olması, oynayan oyuncuların gelecek vaad etmemesi Beşiktaş için çok büyük sıkıntıya yol açıyor. " dedi.

- TECRÜBESİZLİKTEN KAYBEDİYOR -

Beşiktaş'ın şampiyonluğu göğüsleyecek bir kadroya sahip olmadığını dile getiren Yalçın; " Beşiktaş çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Beşiktaş'ın kazanabileceği ve 10 kişi kalan rakiplerinden puan kaybetmesi çok büyük bir sıkıntı. Gaziantepspor kaleye gidemiyor ve top oynamıyor, Beşiktaş takımı yakaladığı pozisyonları kaçırıyor ve puan kaybediyor. İyi oynadığın zaman maçları kaybedersen, kötü oynadığında o maçın skorunu merak ediyorum. Beşiktaş iyi oynamasına rağmen tecrübesizlikten kaybediyor. Veli kademeye girmiyor, McGregor erken çıkıyor, diğer futbolcu çalım atarken top kaptırıyor. Futbol zaten hatalar oyunu. Hata olmazsa goller olmaz. Ben sezon başından bu yana Beşiktaş'ın şampiyon olma ihtimalinin olmadığını dile getiriyorum. Şampiyonluğu gögüsleyecek bir kadroya sahip değil. Bir defa herkes bu gerçeği bilsin. Taraftar en başından bu yana gerçeği bildiği için yavaş yavaş taraftar olaydan kopmaya başladı. Takımların fikstürlerine baktım ve Beşiktaş'ın bu karşılaşmadan sonra oynayacağı çok zor 6 maçı var. O maçlardan kaç puan toplayacak bunu merak ediyorum" dedi.

- SAVUNMA MAÇI KAZANIR -

Beşiktaş'ta kadro değişikliğinin yanlış yapıldığını söyleyen Yalçın; " Samet hoca öyle garip kadrolar çıkarıyor ki dışarıdan seyrederken anlamam mümkün değil. Ben futbolu oynamış birisi olarak yapılan değişiklikleri anlamıyorum. O kadar kötü sahaya kadro sürülüyor ve değişiklikler yapılıyor ki Beşiktaş yine bunlara rağmen maçı sonlara kadar önde getiriyor. Beşiktaş kendi hatalarından dolayı kaybettiği maçları kazansa en azından 10-12 puan ligde puan değişir. Beşiktaş'ın arkasında Ersan ve Sivok olmuyor. Bu sezon başından beri belli. Ersan iyi niyetli bir arkadaş olabilir ama kesinlikle Beşiktaş'ın arkasında oynayacak adam değil. Sezon başından bu yana oraya mutlaka bir stoperin alınması gerektiğini söyledim. Kazanmak istiyorlarsa stoper oyuncu şart. Bugün Eskişehir-Kayserispor maçında savunmanın önemi ön plana çıktı. Kayserispor iyi savunma yaptı ve kontralar ile galibiyeti aldı. Dünyada her takım savunma anlayışını iyi yapmak zorunda. Çünkü iyi oyuncuları olan bir takım savunma yaptığı zaman zaten maçı kazanır. İlla ki oyuncuların 1-2 tane gol atar. Beşiktaş son 12 maçta 20 gol yemiş. Son 12 maçta 20 gol yiyen bir takımı nerede görebiliriz ki? " dedi.