Sensizlik Buhranı

~meLek~

GalataSaray'ım
İçimdeki sensizlik buhranı karanlıklara bedel oluyor ömrümde..
Çıkamıyorum ordan.. Gözlerimi bir daha hiç açamayacakmış korkusunaağlıyorum..
Anlamını bilmediğim kelimeler geliyor dilimin ucuna. Ve hepsini sana çıldırmışcasına bağırmak istiyorum! Çığlık çığlığa.. Boğazım düğümleniyor.. Konuşacak takatim olmamasına karşın kalbimin SEN diye ağladığına şahit oluyorum.. Ruhum bedenimden kaçmak istiyor sanki.. İçimde bir kıpırtı seziyorum.. Sen misin o yoksa ruhum mu beni terketmek isteyen anlam veremiyorum.. Seni düşünmekten kafayı yediğim anlardan biri bu.. Yüreğimin sesini dinliyorum onun götürdüğü yere gitmek istiyorum seninle tabi.. Yanındayken dünyanın umrumda olmaması için elimden gelen herşeyi yapmak.. Beş kuruş param olmasa bile seninle saatlerce açlıktan ölürcesine oturmak.. Üşüdüğünde sana ceketimi verdiğimde o masum ifadenle bana üşümüyorum diye beyaz yalanlar söylediğini duymak.. Acımasızca geçip giden zamanın ardından geriye kalan sadece yalnızlığım olsa da bu tezi çürütmek adına seni istiyorum bu gece! Bir kerede al ceketini çık korkmadan !
Yıkalım şu gecelerimin tabularını.. Bana acı vermekten vazgeçmesi gerektiğini söyle.. Bir kerede o üzülsün ben mutlu olayım.. Titreyeyim gözlerine baktığımda diz çöksün dünya önümüzde bir gülüşünle.. Bunca sabrın çiçekleri meyve versin geçen bir gece bile olsa.. Sevdiğine sarıldığında insan ondan güç aldığı söylenir sevenlerin.. Gücüm kalmadı hayatta bir kere bile olsa güldüremedim mi seni bunun hatrına sarıl yalvarırım güzellikler dolsun hayatıma.. Sussun bütün kainat.. Yıldızlar kaydığında dilek tutmayayım o gece. Tutulcak tek dilek işte kollarımın arasında demek istiyorum.Her insan bir şansı daha hakeder ya ne olur tanı bu şansı bana.. ‘Varolduğum günden bugüne kadar geçen zamanı boşa yaşamışım seni tanıdığımda farkettim’ diyeyim ve sende utanarak gül bana.. Mutlu olsam da ağlayayım bu gece.. Razıyım sen yanımda oldukça gözyaşlarımın intiharlarını seyretmeye..
Tek istediğim bu be sevgilim. Sonumu bilerek yalandan da olsa an’ı yani seni yaşamak..
Yaşamak birlikteyken güzelken attın beni yalanların zindanına.. Ufacık bir pencerem var gönül kapımda.. Ordan küçük bir ışık vurur kalbimin odalarına.. O ışıkta sensin diye düşünürüm.. O ufacık pencerem dediğin yeri ben nefes alabildiğim tek yer gün ışığına ulaşabildiğim tek yer bir çıkış kapım varsa küçükte olsa burası diye düşünürüm yani küçümseme sakın he!.. Hayatımda büyük bir önemi olursa bir şeyin hemen seninle betimlerim o’nu..Çünkü senin üzerine buyuk bır mutluluk tatmadım ben..
Hep hayal ederim işte sevgilim. Sen sözlerimi haykırışlarımı duymasan da ben böyle kendi kendime her gece konuşurum.. Burda havalar sen gittiğinden beri çok soğuk. Gitme diye yalvardığım gün gibi.. Yokluğunun acısı tavan yapmış durumda..
Gitmek derken bir de karşındakini düşünmeden gitmek var ya o can yakar işte.. Mutlu olduğunu zanneder avunursun kendi kendine. Yanlış yaptığını düşünmezsin hiç.. Ama rüzgar hayatında bir gün istesende istemesende ters esecek.. Ve o zaman fırtınadan habersiz ve ona hazırlıksız yakalanan bir balıkçı teknesindekilerin çaresizliği gibi mahkum olacaksın hayatın oyunlarına.. Elin kolun kitlenecek ve karşı koyamayacaksın hatta.. Bu zamana kadar hayattan ne dilediyse insanoğlu hiç biri olmadı.. Hayat beni neden yoruyorsun diyip hayali bir varlığa yakındılar o’na attılar bütün suçu.. Günah işliyorlardı oysa.. Allah'tan dilemeyi bilmiyordu kimse.. Sen hayat ol bu sefer bende o mağdur kişi. Senin bana koyduğun postayı beni attığın bu içler acısı hal’e mahkumiyetimi sana aynı şekilde geri ödeteceğim elbet..
.. Umudumu hiçbir zaman kaybetmeyeceğim sevgili; Çünkü bir gün yalanlara kanıp hayatın gerçeklerini tattıktan sonra bunlardan dilin yandığı an istemese nde kalbinin sesini dinleyip yanıma geleceksin.. Ufak bir af edip tekrar hayatıma girmek için..
İşte o zaman ben GECENİN karanlığında kaybolmuş olacağım..
Tıpkı gecelerimdeki SEN gibi ..

Sürgün Sevdam

Özel Üye
Özel üye
.. Umudumu hiçbir zaman kaybetmeyeceğim sevgili; Çünkü bir gün yalanlara kanıp hayatın gerçeklerini tattıktan sonra bunlardan dilin yandığı an istemese nde kalbinin sesini dinleyip yanıma geleceksin.. Ufak bir af edip tekrar hayatıma girmek için..
İşte o zaman ben GECENİN karanlığında kaybolmuş olacağım..
Tıpkı gecelerimdeki SEN gibi ..

Yüregine saglik... :(