senin için ölürüm

Defne

Usta
Genç kız sahil kenarındaki küçük ve sevimli cafede tek başına oturuyordu.Buraya her zaman sevgilisiyle gelirlerdi ve birlikte çok mutlu oldukları anlar geçirirlerdi.Cafenin sahibi de artık tanıyordu onları ve her geldiklerinde "Oo kimler gelmiş hoşgeldiniz evlatlarım." diye karşılardı.Cafenin sahibi yaşlı adam genç kızın saatlerdir tek başına oturduğunu görünce şaşırdı.Meraklı bir şekilde genç kızın yanına gitti:
-Hoşgeldin kızım.Delikanlıyı göremedim o yokmu?
Yaşlı adam farkında olmadan genç kızın can damarına basmıştı.Ağlamaklı bir sesle:
-O artık yok ve bir daha hiç gelmeyecek,dedi ve ağlayarak oradan uzaklaştı.
Yaşlı adam genç kızın arkasından ne kadar seslenmiş olsada genç kızı geriye döndüremedi.Bahsedilen delikanlı bir gün önce trafik kazasında ölmüştü.Genç kız onunla gittikleri yerlerden geçerek o güzel günleri düşünüyordu.Her zaman buluştukları cafeyede bu yüzden gitmişti.
Cafeden çıktıktan sonra sahil kenarında dolaşmaya başladı.Deniz kenarına geldi ve şunları söylemeye başladı:
-Nedeen?Neden aldın Allah'ım onu benden neden?Daha çok erkendi,diyerek ağlamaya başladı.Ağlayarak konuşmasına devam etti:
-Hatırlarmısın sevgilim sana hep senin için ölürüm derdim ya bak işte sadece senin için ölüyorum bekle beni yanına geliyorum,dedi ve kendini boğazın o serin sularına bıraktı.Çevreden birkaç kişi su atlayıp onu kurtarmak istediler.Genç kızın cesedi toprağa,ruhu ise çoktan sevdiğine kavuşmuştu...