Kaynak ikonu

Sendika Kayıt Programı 2.0

alptoxin

Üyecik
.dat dosyasını ms accsess ile açmak mümkünmüdür? şifre isteyen bir ekran geliyor, geçerli bir şifre verirseniniz programa excel den veri atabilir miyiz?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Evet, zaten access dosyasıdır ancak şu an şifreyi hatırlamıyorum. sendika10 olabilir. Bu tarz kullanıyorum şifreleri acemi kullanıcıların veritabanını bozma ihtimaline karşı. sendika10 veya sendika11 şeklinde bir deneyin formattan yeni çıktığım için makinem şu an bomboş test edemiyorum, eğer olmazsa ben bakarım artık şifreye. Excelden veri aktarma var ama hatırladığım kadarıyla sadece okul bilgileri ile ilgili bölüm için (belli formatta olmak kaydıyla) yapılabiliyor bu, kurumlarda çalışanların bilgileri excelden aktarılamıyor.

Program çok güzel fakat kayıtlı bir personeli silme veya o personelle ilgili düzeltme yapma yada biigi eklemek nasıl yapılıyor onu bulamadım

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kayıtlar üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz hocam. Şu an program kurulu değil ama bu özelliği olmayan program yazmam zaten :)

Ancak kayıtlı bir üye üzerinde sendika değişikliği işlemi yapılamıyor. Yani üyenin mevcut sendikadan silinip başka sendikaya tekrar kayıt edilmesi gerekiyor.

Kayıtlar üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz hocam. Şu an program kurulu değil ama bu özelliği olmayan program yazmam zaten :)

Ancak kayıtlı bir üye üzerinde sendika değişikliği işlemi yapılamıyor. Yani üyenin mevcut sendikadan silinip başka sendikaya tekrar kayıt edilmesi gerekiyor.

Üzerine çift tıklayınca oluyormuş pardon ya seninde günahını aldım :=)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sorun değil hocam. Hepimizin takıldığı küçük ayrıntılar oluyor. Bazen çok çok iyi bildiğim bir konuda bir satırlık kod yazmak için günlerce kafa yorduğum olur çok iyi bildiğim bir durum olmasına rağmen...

Nfamous

Üyecik
Öncelikle her sendikanın ihtiyacı olan bu programı hazırladığınız için size teşekkür ediyorm.

Sormak istediğim bir soru var. Daha önceden kayıt etttiğimiz bir üyeyi başka bir birime nasıl taşıyabiliriz.?? Ve birimsiz kaydettiğimiz üyeleri silme şansımız var mı ??

Son düzenleme:

Nfamous

Üyecik
Mecvut kaydın üzerine gelip çift tıklayın hocam. Silme, düzenleme yeni ekleme vs veritabanı işlemlerini bu şekilde yapabilirsiniz. Ya da ters tıklayıp "Detayları Göster" satırına tıklayın.

Hocam çok teşekkür ettim yardımınız için onu hallettim.Fakat birim/personel listesinde görünmeyip Personel ara bölümünde görünen üyeler var.Onları kasıt etmiştim aslında.