• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Seksi ve Dağınık Saçlar

Papatya

V.I.P
V.I.P

Fazla resmi ve parıldayan saçlar görmek bizi esnetiyor. Bütün istek ve ilgimiz sanki bu yönde evcilleştirilmiş gibi. Ancak şimdi arzuladığımız şey kendi duygularına bırakılmış, özgür, kaprisli dalgalardan oluşan saç – seksi dağınık saç modelleri.

Hafif dalgalı saçlar için

Adım 1: Nemli saçlarla başlayın. Duş sonrası neredeyse kurumasına kadar bekleyebilirsiniz ya da bir şişe suyu sprey olarak kullanarak kendiniz nemlendirebilirsiniz.
Adım 2: Tüm saçınıza hafif bir jöle kullanın. Kieren Osaçr Blandi’nin Aqua Marina’sını seviyor.
Adım 3: Parmaklarınızı saçlarınız arasında dolaştırın ve bunu yaparken rastgele yerlerini baş parmaklarınızla kıvırın, kıvırdığınız yerler jölenin etkisiyle şekillerini koruyacaktır.
Adım 4: Saçlarınızı kurumaya bırakın. Yarım saat ya da daha fazla.

Kıvırcık saçlar için

Adım 1: Nemli saçlarla başlayın. Avucunuza eşit miktarda parlatıcı yağ ve sabitleyici jöle sürün. Oscar Blandi'nin Olio di Jasmine ile karılmış Acqua Marina’sını tavsiye eden Kieren “Serum elektriklenmeyi alırken jölede kontrol sağlar diyor.
Adım 2: İki elinizin de parmaklarını kullanarak saçlarınızı başınızın arkasından önüne doğru getirin. Getirirken de saç derinize küçük bir masaj yapar gibi parmaklarınızla kıvırın.
Adım 3: Şimdi doğal dağılımını sağlayacak şekilde başınızı sallayın. Yardım etmek istiyorsanız parmaklarınızı kullanın, tarak oluşan çizgileri bozup düzensizleştireceğinden kullanmayın.

Düz saç için

Adım 1: Şampuanlayın ve biraz krem uygulayın, nemli kalıncaya kadar havlu ile kurulayın. Adım 2: Sol elinizle saçlarınızı keyfi olarak ayrılmış 2 inçlik küçük bölümlere ayırırken sağ elinizin iki parmağı ile bu bölümleri kıvırın.İşaret ve orta parmaklar bunun için idealdir. “Parmaklarınızı insan bigudiler olarak düşünün.”
Adım 3: Kıvırdıktan sonra her bölümü hacim verici spreyle sabitleyin. Kieren Oscar Blandi's No Gravity’isini kullanıyor. Şimdi ikinci kıvrım için hazırsınız.
Adım 4: İsterseniz her bölümü bir firkete ile sağlamlaştırın ve saçlarınızı yarım saat bekletin.

Uzun saçlar için

The Beehive Salon’dan Bean Longo "Amaç saça hırpalanmış, dokulu ve üzerinde uyunmuş gibi bir hava vermek.” diyor.
Adım 1: Nemli saçlarınıza Fresh Styling Gel gibi bir hacimli jöle sürün ve difüzörle kurutun. Ancak, saçlarınız çok düzse, bu görünüme biraz doku kazandırmak için birkaç sıcak bigudi kullanın, 2 inçlik bölümler halinde yarıya kadar sarmanız yeterli.
Adım 2: Saçlarınızı arkada at kuyruğu yapın ve plastik bir toka ile tutturun. Biraz daha hava katmak için tarak yerine parmaklarınızı kullanın.
Adım 3: Ne kadar saçınız olduğuna bağlı olarak at kuyruğunuzu dörde, beşe hatta altıya ayırın.
Adım 4: Her bölümü küre çiçek şekli oluşturarak sarın. (ipliği çıkrığa sarar gibi düşünün. Firkete ile sağlamlaştırın.
Adım 5: Saçınızı bir parça sprey sıkarak tamamlayın. Bean Fresh Poppy Saç spreyini öneriyor.

Kısa ile orta boy arası saçlar

Adım 1: Saçlarınızın daha esnek olması için bir gün yıkamayın. Eğer yağlı gibi bir his veriyorsa Bean talk pudrası ile saç derinize masaj yapmanızı öneriyor.
Adım 2: Bir kabartma tarağı kullanarak, saçlarınızı arkadan başlayarak bir ya da iki inçlik bölümlere ayırın.
Adım 3: Her bölümü sabit tutarak tarağı saçınızın ortasında tutun ve saç diplerine doğru tarağı hareket ettirin. Yani saçı düzleştirmek yerine dağıtıyorsunuz. Saçlarınızın arkasında dört kadar bölümü kabartmanız yeterli olacaktır.
Adım 4: Parmaklarınızı kullanarak kabarttığınız kısımları arkaya alın ve saçınızın rengindeki iki tokayla tutturun.
Adım 5: Bir parça sprey ile sabitleyin. Bean Fresh Poppy Saç spreyini seviyor.