seksi kadın yeniden tanımlanıyor...

Gönülçelen

Sen zamana bırak gerisini ben hallederim...
Özel üye

Seksilik güzelliğe göre çok daha öznel bir mesele. Birinin seksi bulduğu şeyi başkası itici bulabilir ya da tam tersi birine itici gelen birine göre seksi olabilir.

nSCYQ3K.jpgEylül Ertaş


Çekiciliğin ise sosyal statü ile doğrudan bir ilişkisi var. Bugün hepimiz güzel kıyafetleri, bakımlı ve sağlıklı olmayı çekici buluyor, bize rahat bir yaşam sunabilecek potansiyeli olanları olmayanlardan daha üstün tutuyoruz.

İş seksiliğe geldiğindeyse tamamen değişiyor çünkü seksilik kişiden kişiye göre farklılık göstermeye başlıyor.

Şimdiye kadar seksi tanımında yer almayan ama aslında bir kadını herkesten daha seksi yapan o kadar çok özellik var ki. Eğer erkek arkadaşınız sizi bu özellikleriniz için seksi bulmuyorsa belki de yenisini bulmanızın zamanı gelmiştir. Erkeklere gelince, eğer siz de bu özelliklerin seksi olduğunu düşünmüyorsanız belki de düşünme biçiminizi değiştirmelisiniz çünkü bir kadını bu özellikleri için seksi bulmadığınıza pişman olacaksınız.

1.Yürüme Şekli
Yürüme şekli deyince kafanızda beliren o kıvrak kalça imajını hemen bir kenara bırakın. Konu aslında gerçekten nasıl yürüdüğünden çok yanınızdan geçerken ya da bir odaya girdiğinde hissettirdiği enerji ile ilgili. Böyle biri, siz onu gözlerinizle görmeseniz bile dikkatinizi çeker ve varlığını hissettirir.

2. Bakışlarıyla İçinizi Okuması

7Yy56M7.jpg


Birine bakıp onu dış görünüşüyle yargılamak çok kolay ve biz genelde kendimizi korumak adına bunu sık sık yapıyoruz. Ama o, eğer size bakıp sizi yargılamıyorsa dış görünüşünüzden fazlasını görüyor demektir.

3. Kendinden Emin Hareket Etmesi
Kendinden emin olmak belki tek başına en seksi özellik değil ama eğer size bunu hak ettiğinizi hissettiriyorsa işte bu seksi! Ve Hiçbir şey ona baktığınızda bu kadar kendinden emin olması için gereken her şeye sahip olduğunu görmeniz kadar seksi değil.

4. Her Zaman Yakınlarına Yardım Edecek Vakti Olması
Seksi bir kadın mı bulmak istiyorsunuz? O zaman önemseyen, ihtiyacı olanlara her zaman yardım eli uzatacak bir kadın bulun. Çünkü böyle bir kadın her zaman ailesinin ve arkadaşlarının yanındadır ve bunu sadece iyilik olsun diye yapmaz, gerçekten doğası böyle olduğu için yapar.

5. Hayatını Tutkuyla Yaşaması
Tutku seksidir. Tutku olmazsa aşk da, hayat da solar gider.
Eğer hayatınızda yaptığı her şeyi, en ufak şeyleri bile tutkuyla yapan biri olursa bu sizin hayatınızı da pozitif bir şekilde etkiler ve siz de daha tutkulu bir insana dönüşürsünüz. Ve tutkulu olmak sizi de daha seksi hissettirir. Şimdi ikiniz de tutkulu ve seksiniz, daha ne diyelim!

3oMt1zH.jpg


6. Daha İyi Biri Olmayı İstemenizi Sağlaması
Seksilik güçlüdür, bizi harekete geçirir ve bizi kendi alanına çeken bir enerjisi vardır. Seksilik motive eder ya da onu kaybetme korkusu motive eder. Elbette onun kibar ve motive edici sözlerinin de etkisi vardır ancak asıl onu kaybetmemek için daha iyi bir insan olmaya çalışırsınız.

7. Sizi Dinleme Şekli
İyi bir dinleyici olmanın neden seksi olduğunu anlamak zor olabilir ancak etrafınızda gerçekten dinleyen ne kadar az insan olduğunu fark ederseniz bunu anlayabilirsiniz. İnsanların çoğu sizi dinlemek için dinlemezler sadece cevaplarını verebilmek için beklerler ve sizi gerçekten dinleyen o nadir kişiyi bulduğunuzda bunun da ne kadar seksi olduğunu göreceksiniz.


8. Paylaşım Şekli


5pADpqn.jpg


Paylaşmanın kendisi o kadar seksi bir eylem olmasa da bunu seksi bir şekilde yapmak mümkün. Böyle biri paylaşmak zorunda olduğu için ya da doğru olanı yapmak için paylaşmaz. Eğer sizinle bir kase dondurmayı, bir sandviçi ya da bir battaniyeyi paylaşıyorsa paylaştığı aslında o şeyler değil, paylaştığı deneyimdir ve kendi hayatıdır.

9. Sevme Şekli
Sizi ona sağladığınız şeyler için, paylaştığınız deneyimler için ya da ona hissettirdikleriniz için sevmez. Sizi sadece ruhunuza baktığında orada sevilmeye değer bir insan gördüğü için sever. Sizi, başkalarının pek de yanına yaklaşamayacağı bir şekilde, sonsuzluk değerinde sever.

İşte şimdi bu seksi değil de nedir?
 
Top