SEDEF KABAŞ

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Doğum Tarih i: 1970 - Nereli : İngiltere
Meslekler: Akademisyen , Gazeteci, TV sunucusu

Sedef Kabaş, 2007 yılında kurulan “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin sahibidir.

Sedef Kabaş
Sedef Kabaş, 1970 yılında Londra‘da doğmuştur...Annesi Mualla Kabaş , babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş’dır. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu...ABD.’de Boston Üniversitesi‘nde Televizyon Haberciliği üzerine Fulbright bursu ile yüksek lisans yaptı , 1995 yılından yurda döndü...İstanbul‘da Marmara Üniversitesi‘nde Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi aldı...

Sedef Kabaş , Atlanta CNN International‘da çalışan ilk Türk gazetecidir. ğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı... “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı...
2001-2011 yılları arasında İstanbul Akademi , Pera İstanbul , Bahçeşehir Üniversitesi , Kültür Üniversitesi , ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon , Etkili Ses ve Beden Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine dersler verdi.
POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu.

Sedef Kabaş, Amerika’dan döndükten sonra NTV (Portreler) , ATV (Dönence) , TV8 (Sesli Düşünenler) , Sky Türk (Haber Ötesi) , gibi çeşitli TV kanallarında programlar hazırlayıp sundu...TRT 2‘de “Medya Medya” isimli programı hazırlayıp , sundu...Siyaset , ekonomi , medya, ayasının önde gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve pek çok ödüle layık görüldü.

2007 yılında “Sedef Kabaş Eğitim , Koçluk , Danışmanlık” şirketini kurdu...Sedef Kabaş, bununla birlikte halen üst düzey yöneticilere etkili liderlik , etkili hitap , medyanın gücünden yararlanma , kişisel imaj ve itibar yönetimi , ikna ve etkileme becerilerini geliştirme konularında koçluk yapmakta , şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir...

Sedef Kabaş , Konferans ve seminerlerde “Konuk Konuşmacı” olarak iletişim , iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini , pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır...Master of Ceremony : Ulusal ve uluslararası pek çok basın toplantısı , konferans , kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır...

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi...2010 yılında Yavuz adında bir oğlu oldu...
17 Aralık soruşturmasına , takipsizlik kararı veren hakimin ismini unutmayın , tweeti nedeniyle yargılandı...

Kitapları :
2003 – Sesli Düşünenler
2005 – Zamanı Dize Getirenler
2007 – 41 Kadın 41 Öykü – İpek Dokulu Başarılar
2009 – Soru Sorma Sanatı
2008 – 60 Kadın 60 Öykü
2010 – Hayatını Seçen Kadın “ Nermin Abadan Unat”

Alıntı..

BaYBiLgE

Özel Üye
Özel üye
Anadoluda 20 yaşlarında -30 derece sıcaklıkta insanlara eğitim vermeye çalışan onlarca genç kız kardeşimiz ,hastahanelerde yine aynı yaşlarda bayan doktor ve hemşirelerimiz ve bunun gibi binlerce örnek gösterebilceğim fedakar anadolu kadını varken ülke büyüğüne hakaret eden bir kadını örnek Türk kadını göstermek çokta kabul edilebilir bir şey değil,sevmeyebilirsiniz,takdirde etmessiniz ama koskoca bir ülkeyi dünya gözünde itibarsışlatıramazsınız,elbette eleştiri hakkınız vardır bunu saygı çerçevesinde yaparsınız ben bu kadının örnek Türk kadını olabilecek hiç bir vasfını göremiyorum,kaldı ki böyle bir zihniyeti Türk kadınına örnek kılmak sadece kadınlarımızı itibarsızlaştırır,bu kadar eğitim ve bilgiden sonra kelime haznesinde hiç bir örnek yokmuş gibi hakaret ederek kendini ifade eden bir insan ancak kendinden mesuldür,toplumun hiç bir kesimine de örnek gösterilmemeli..

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Anadoluda 20 yaşlarında -30 derece sıcaklıkta insanlara eğitim vermeye çalışan onlarca genç kız kardeşimiz ,hastahanelerde yine aynı yaşlarda bayan doktor ve hemşirelerimiz ve bunun gibi binlerce örnek gösterebilceğim fedakar anadolu kadını varken ülke büyüğüne hakaret eden bir kadını örnek Türk kadını göstermek çokta kabul edilebilir bir şey değil,sevmeyebilirsiniz,takdirde etmessiniz ama koskoca bir ülkeyi dünya gözünde itibarsışlatıramazsınız,elbette eleştiri hakkınız vardır bunu saygı çerçevesinde yaparsınız ben bu kadının örnek Türk kadını olabilecek hiç bir vasfını göremiyorum,kaldı ki böyle bir zihniyeti Türk kadınına örnek kılmak sadece kadınlarımızı itibarsızlaştırır,bu kadar eğitim ve bilgiden sonra kelime haznesinde hiç bir örnek yokmuş gibi hakaret ederek kendini ifade eden bir insan ancak kendinden mesuldür,toplumun hiç bir kesimine de örnek gösterilmemeli
Nedesemki bilmiyorum hic bir bilgim yok sadece paylastigim yaziyi okudum

BaYBiLgE

Özel Üye
Özel üye
Nedesemki bilmiyorum hic bir bilgim yok sadece paylastigim yaziyi okudum
"Cumhurbaşkanına hakaretten" tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın, FETÖ ile teması, Emniyet raporuna da yansıdı. Kabaş'ın Twitter hesabı hacklenince "JeansınBiri" kullanıcı adlı FETÖ'cünün hesabını kurtardığı ortaya çıktı. Kabaş'ın minnet duyduğu FETÖ'cüyle ilgili yazışmalarının da örgütün elinde olduğu belirtildi. Raporda, FETÖ'nün Kabaş gibilerle provokasyonel faaliyetlerde bulundukları, yapılan bu faaliyetleri de üstlerine raporladıkları kaydedildi. Kabaş'ın Twitter'dan hesabını geri alan "JeansınBiri" kullanıcı adlı Ahmet Kemal Aydoğdu, FETÖ'nün mahrem imam çıkmıştı. Salih kod adını da kullanan Aydoğdu tutuklanmıştı.
SABAH HABERDEN ALINTI

BaYBiLgE

Özel Üye
Özel üye
Görüsune saygim sonsuz bu konuda tartismiyacagim seninle
abla amacım bir tartışma değil gerçekten,sadece mükemmel bir kariyer inandığı doğruları olan bir insan hepsine saygı duyuyorum,eleştirdiği hakaret ettiği devlet büyüğünün partiliside değilim sempatizanıda değilim,üslup yanlış tı demek istediğim bu,bu ülkenin bir çok kadın bilim insanı iş insanı varken türk kadınına örnek teşkil etmesi noktasında yakıştıramadım,ama sen yukarıdada dediğin gibi sadece bu yazıyı okuyup olaya buradan başladığın için olsa gerek diye düşünüyorum..