Fenerbahçe Savunma yapmaya gelmedik

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Braga'ya konuk olacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Pereira, düzenlediği basın toplantısında ilk maçta Braga'nın oyununun kendisini şaşırtmadığını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanşında Braga ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira ve futbolculardan Alper Potuk, maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Braga'nın kendisini ilk maçta asla şaşırtmadığını belirten Pereira, ''Onları iyi tanıdığımı daha önce de belirtmiştim. Kişilikli, kendine güvenen bir takım. Onlar da çeyrek finali istiyor, biz de... Onlar da kaliteli bir ekip, biz de kaliteli bir ekibiz. Yarın da zor bir maç olacak. Ama her iki takım için de zor olacak. Futbol açısından güzel bir gösteri olacağını düşünüyorum yarın. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız. Zaten bunun dışında bir oyun bilmiyoruz. Birinci günden beri bu oyunu oynamaya çalışıyoruz. Yarın 0-0'mış gibi başlayıp kazanmak zorundaymışız gibi oynayacağız." ifadelerini kullandı.

'ZORLU VE ÇEKİŞMELİ BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR''
Kendilerini çekişmeli ve zorlu bir maçın beklediğini sözlerine ekleyen Portekizli çalıştırıcı, ''Bundan eminiz. Farklı oyun tarzlarını belirlemiş ama temelde futbol oynamaya çalışan iki takım göreceğiz sahada. Bu maçlarda genellikle küçük detaylar maç sonucunu belirler. Rakibimizin çok sayıda güçlü yanı, az sayıda zaafı var. Biz yarın güçlü yanlarını durdurup, zaaflarından yararlanmak istiyoruz." diye konuştu.

''HAYATIMIN HİÇBİR DÖNEMİNDE SAVUNMA YAPMAK İÇİN ÇALIŞMADIM''
Hayatının hiçbir döneminde savunma yapmak için çalışmadığını söyleyen Pereira, ''Ben bir oyun tarzı belirleyip takımlarıma bunu uygulamaya çalıştım. Elbette bazen rakipleriniz istediğini oyunu oynamanıza izin vermez. Ben isterim ki top hep bizde olsun, topu kaybettiğimiz anda da hemen baskıyla topu tekrar kazanıp oyunu istediğimiz gibi domine edelim. Braga yarın bizi daha fazla savunma yapmaya itebilir. Ama benden şunu duyamazsınız: 'Bizim buradaki amacımız savunma yapmak'. Eğer bazı anlarda kendi oyunumuzu sergileyemezsek ya bizi Braga durdurmuştur, ya da kendimiz bunu sahaya yansıtamamışızdır. Yarınki tek isteğim kendi oyunumuzu oynamak." dedi.

''UMARIM TÜRK TARAFTARLAR VE TÜRK BASINI BRAGA'YI DAHA İYİ TANIMIŞTIR''
Şu anda Avrupa Ligi'nde güzel bir dönem yaşadıklarının altını çizen Portekizli teknik adam, ''İyi bir dönem geçiriyoruz ve buna da devam etmek istiyoruz. Portekiz takımı olsun, başka ülkenin takımı olsun fark etmez. Braga kaliteli bir takım ama onların da zaafları var ve biz bunları gördük. Braga, Türkiye'de derinlemesine tanınan bir takım değil. Ben burada çok fazla sayıda maç yaptım ve buradaki maçlar her zaman zor olmuştur. Büyük ve iyi organize olan bir takımla oynayacağız. Buradan iyi bir sonuçla ayrılabilmemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Umarım Türk taraftarlar ve Türk basını da ilk maçta Braga'nın ne kadar iyi bir takım olduğunu en iyi şekilde anlayabilmiştir. Braga maçı belki de bu sezon oynadığımız en zorlu maçtı ama biz güçlü ve cesur bir takımız. Hem bireysel, hem de takım anlamında kendi silahlarımız var. Şuna eminim ki, futbol açısından çok güzel bir gösteri izleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Braga'nın kaliteli yanlarını çok iyi bir şekilde oyunculara anlatmaya çalıştığını belirten Pereira, "Aslında ilk maçtan önce de konuşmamı yaptığımda Braga'nın kaliteli yanlarını çok iyi bir şekilde oyuncularıma anlatmaya çalıştım. Braga'nın takım dinamiklerini fazlasıyla beğeniyorum. İlk maça çıktığımızda hem teknik ekibim, hem de oyuncularım iyi bir şekilde Braga'yı analiz ederek çıkmışlardı sahaya. İlk maçtan sonra onları biraz daha tanımış olduk. Braga Portekiz'deki üç büyüklere çok büyük sıkıntılar çıkarmaya başladı. Sahalarında da birçok güçlü takımın maçlarını kaybettiklerini gördük. İlk maça göre biz Braga'yı artık daha iyi tanıyoruz ve yarın iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz." diyerek sözlerini bitirdi.

''KAZANMAYA GELDİK''
Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Alper Potuk ise sözlerine Ankara saldırısıyla ilgili başlarken, ''Konuşmama başlamadan önce Kayseri maçında öğrendiğimiz üzüntülü haberle ilgili konuşmak istiyorum. Başta Umut Bulut olmak üzere tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Bu kötü günlerde ülkemizi biraz da olsa sevindirmek için yarın elimizden gelen her şeyi yapacağız." diye konuştu.

lk maçı 1-0 kazandıklarını ve buraya da ilk maçta oynadıkları gibi iyi savunma yaparak kazanmaya geldiklerini belirten Alper, ''Burada da kazanarak bir üst tura adımızı yazdırmayı hedefliyoruz." dedi.

Kaynak: Maçkolik