• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Samsung’un iddialı yeni telefonu

yesim434

Ya Umutlarda biterse
Özel üye
Galaxy Fold’un yerini alacak Samsung Galaxy Fold 2 için güzel yeni bilgiler geldi. Telefon birçok konuda ses getirecek gibi görünüyor.

Kore merkezli kaynakların açıklamasıyla telefonun firmanın ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk modeli olacağını öğrenmiştik. Aynı zamanda bu konuda katlanabilir tarafa da bir imza atacak denilen Galaxy Fold 2, böylelikle etkileyici bir tam ekran deneyimi sunacak. Çünkü telefonda Galaxy Fold’da olduğu gibi selfie kamerası için büyük bir çıkıntı / çentik ya da ekran deliği yer almayacak. Galaxy S20 sızıntılarıyla ünlenen Max Weinbach’a göreyse telefon mavi, gümüş, altın ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle gelecek.

Dışında yine bir ikincil ekranın olacağı telefon, kamera tarafında ise Galaxy S20‘lerdeki donanımı kullanacak. Yani telefonun kamera performansı yüksek olacak. Buna ek olarak model paslanmaz çelik ya da seramik gövdeyle alınabilecek. Ek olarak modelde ilk sürümden farklı olarak bir S Pen de sunulacak. Yeni bir formda olacağı aktarılan kalem, yüksek ihtimalle Note serisi gibi gövdeye entegre edilecek.

Samsung Galaxy Fold 2 merak uyandıran bir telefon Ancak telefonun genele hitap etmesi beklenmiyor. Çünkü Galaxy Flip’te de görüldüğü üzere katlanabilir telefonlar henüz ucuza üretilemiyor. Yani Galaxy Fold 2’nin kesinlikle ama kesinlikle 1.500 dolardan aşağıya çıkması beklenmiyor. Peki çıkış ne zaman olacak? Telefon büyük ihtimalle Galaxy Note 20‘ler ile birlikte yaz döneminde tanıtılacak. Firmadan 2020’de başka bir katlanabilir telefon ise gelmeyecek.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Samsung katlanabilir telefonlar konusunda kesinlikle sınıfta kaldı.

Daha önce çıkardığı Galaxy Fold modeli Huawe Mate X karşısında zaten hezimet yaşamıştı. Resmen fiyaskoyla sonuçlanan macera sonrasında her ne hikmetse Galaxy Fold modeller ortalıktan kayboldu.

Geçenlerde yine katlanan telefon modeli olan ve 14 bin küsür fiyatla sarılan Galax Z Flip modelini inceledim. Ya bu kadar mı estetikten yoksun olur bir telefon. Katlama yerler zaten berbat. Elinizi ekranda kaydırdığınızda kocaman ikili çıkıntı zaten akıllara zarar.

Telefonlarım hem Samsung ancak bu firmanın şimdilik katlanan modeller çıkarmaması gerektiğini düşünüyorum. :)

Son dememde Huawei Mate XS modelini çıkardı. Kısıtlı sayıda piyasada bulunan telefon 30 bin TL ye satılıyor. Umarım Samsung Galaxy Fold modelindeki ekran katlama menteşeleri ve katlama alanlarında çıkan sorunları Galaxy Fold 2 modelinde giderir. Bir de içe değil de dışa katlanan modeller üretmesi daha güzel sonuçlar verebilir Huawei'nin yaptığı gibi....
 
Top