Samsung TV Tek Kanal Ekleme

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...

Dikkat edilmesi gereken konular.​

• Bu adımlar yalnızca televizyonun dahili uydu alıcısını kullanmanız durumunda yapılmaktadır. Harici uydu kutusu için yapılmaz.
  • Turksat kanal frekanslarına Turksat’ın resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Kanal ekleme işleminde sinyal gelmemesi durumunda kanalları bulmayacaktır.
  • Sinyal kalitesi ve çanak anten kontrolü için lütfen hizmet sağlayıcısına başvurun.
  • Bu adımlar yalnızca 2016 ve sonrası Samsung TV'ler için geçerlidir.

Televizyonunuza Tek kanal eklemesi sağlamak için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.​

1 - Televizyon kumandası üzerinde bulunan Menü (Home) tuşuna basarak, Ayarlar seçeneğine giriş yapın.
Samsung Tv tek kanal ekleme

2 - Yayın sekmesine giriş yapın.

3 - Uzman Ayarları sekmesine giriş yapın.

4 - Manuel Ayarlama sekmesine giriş yapın.

5 - Turksat 42E seçeneğini seçin.

6 - Transpondersekmasine basarak, Yeni seçeneğine giriş yapın.

7 - Frekans sekmesine giriş yaparak, eklemek istediğiniz kanal’ın frekans değerlerini yazın.

8 - Simge Hızısekmesine giriş yaparak, ayarlamak istediğiniz kanal’ın simge hızı değerlerini yazın.

9 - Kutulaşma (Polarite)sekmesine giriş yaparak, eklemek istediğiniz kanal değerlerine göre ayarlayın.

10 - Giriş yapmış olduğunuz tüm bilgilerden emin olduktan sonra Kaydet seçeneğine basın.

11 - Ara seçeneğine basarak bekleyin, Tarama bitince Tamam seçeneğine basın. (Kanalınız eklenmiş olacaktır.)

Kaynak: samsung.com/tr/

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Benimde buna yakın sorunum var. Tv Samsung degil Lg tv.
Lg vebos tv yi her gün ilk açınca güncel liste sıralandı diyor. Bir kaç defa tek kanal eklemek istedim kanal çıkmadı acaba çanaktanmı yoksa uydu ayarındanmı anlamadım. Halbuki elimden kurtulmaz bunu bir türlü çözemedim?

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Benimde buna yakın sorunum var. Tv Samsung degil Lg tv.
Lg vebos tv yi her gün ilk açınca güncel liste sıralandı diyor. Bir kaç defa tek kanal eklemek istedim kanal çıkmadı acaba çanaktanmı yoksa uydu ayarındanmı anlamadım. Halbuki elimden kurtulmaz bunu bir türlü çözemedim?
kanal kapali kanaldir ekler ama cikmaz