Samsung Galaxy Tab S serisi ülkemizde

Samsung'un yıllar önceki Galaxy Tab 7.7 modeli sonrasında Super AMOLED ekrana yer verdiği ilk tabletleri olan Galaxy Tab S 8.4 ve Galaxy Tab S 10.5 ülkemizde de raflara çıkmaya hazırlanıyor.

7BFvLXA.jpg

Teknosa gibi çevrimiçi perakende mağazalarında görünmeye başlayan serinin Galaxy Tab S 8.4 modelinin 999TL, Galaxy Tab S 10.5 modelinin ise 1199TL fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz.

Galaxy Tab S serisinin öne çıkan ve rakiplerinden ayıran özellikleri olarak renkleri daha canlı gösteren Super AMOLED ekran, 6.6mm kalınlık ve 465gr ağırlık yer alıyor. Serinin ekranı yapılan testlerde en parlak tablet ekranı ilan edilmişti.

Galaxy Tab S serisinde boyut ve batarya haricinde cihazların özellikleri ortak. Serinin WiFi versiyonları Exynos 5 Octa 5420, LTE versiyonları ise Snapdragon 801 yongasetinden gücünü alıyor.

Modellerde 2560x1600 piksel çözünürlük, 3GB RAM, 16GB artırılabilir hafıza, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, parmak izi okuyucu ortak özellikler arasında. Galaxy Tab S 8.4 modelinde 4900 mAh gücünde, Galaxy Tab S 10.5 modelinde ise 7900mAh gücünde batarya mevcut. Seri 25 Temmuz itibariyle sevkiyata başlayacak.

Kaynak: donanimhaber.com

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu arada söylemiştim demi benim tablet+tel Galaxy Tab 7.7 yi 100. kez düşürmemde ekranı köşeden ezilerek kırıldı, ekranda da iki yerden boydan boya çatlak oldu. Neyse ki canavar gibi çalışıyor :) Sadece ekran 600 TL ona göre, eğer bu amoled ekranlardan alırsanız çok sık düşürmeyin ;-)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
@YoRuMSuZ birşeyde ben anlatayım :)
Halamın kızı ufak bir tartışma sonrası, telefonunu fırlatmış, yetmemiş birde ortadan ikiye kırmış, sonrada çöpe atmış :D Telefon resmen un ufak :D
Eşi çöpten tüm parçaları toplamış, götürmüş telefoncuya.
Boardlarına birşey olmadığı için, herşeyiyle 550 ye yapmışlar :)
Samsung galaxy kaç bilmiyorum ama yüksek modellerinden sanırım yeni almıştı.