Samsung Galaxy Tab 7.7, Hem telefon hem tablet

Nihayet alacağım tablete karar verdim arkadaşlar. Samsung 7.7 inc Galaxy Tab. Bu hem tüm telefon özelliklerini taşıyor hem de Amoled bir ekrana sahip 1200x800 çözünürlüğe ulaşabiliyor. Ağırlık ise sadece 340 gram...

* * * * *​

Samsun tab modellerine ekran boyutuna göre isimler veriyor. Bu tabletin adı da bu geleneğe uygun olarak Samsung Galaxy Tab 7.7 şeklinde...

aVKrb.jpg

Galaxy Tab serisi dahilinde satışa sunulan 7,7 inçlik yeni tablet, güçlü donanımı ve başarılı ekranıyla tablet tutkunları için iddialı bir alternatif. 10 inçlik tabletleri büyük bulanlar için de harika bir boyutta olan Galaxy Tab 7.7, hafif ve kullanışlı bir ürün. Sadece 340 gram ağırlığında ve 7,89 mm kalınlığında. Bu fiziksel özellikleriyle büyük ekran ve taşınabilirlik arasında özel bir noktada...

Y6dO5.jpg

Galaxy Tab 7.7 üzerinde 1280×800 piksel çözünürlük sunan Super AMOLED Plus ekran bulunuyor. Kapasitif dokunmatik teknolojisiyle çalışan ekran inç başına 196 piksel yoğunlukla çözünürlük anlamında iPad’den bile üstün. Tabletler için geliştirilen Android Honeycomb işletim sistemiyle çalıştığından ön yüzde herhangi bir kontrol tuşu bulunmuyor. Tabletin sağ yan yüzünde güç ve ses kontrol düğmeleri bulunuyor. MicroSD ve SIM kart yuvaları sol yana yerleştirilmiş. Üst kısımda 3,5 mm ses çıkışı ve altta ise özel bağlantı noktası bulunuyor. Samsung Galaxy Tab 7.7 üzerinde hem altta hem üstte iki adet mikrofon var. Böylece ortamdaki ses izole edilerek görüşme sırasında ses karşı tarafa çok daha net bir şekilde iletilebiliyor.Tabletin arka yüzü metal görünümlü plastik kaplamaya sahip. En üstün kalite malzeme olmasa da oldukça iyi görünüyor.

M0VHW.jpg

ANDROID VE TOUCHWIZ

Samsung Galaxy Tab 7.7, Google tarafından tabletler için geliştirilen Android Honeycomb işletim sisteminin 3.2 versiyonuyla çalışıyor. Fakat standart Honeycomb arayüzü Samsung tarafından sunulan TouchWiz yazılımıyla oldukça değiştirilip geliştirilmiş. Kullanıcı arayüzünde ana ekran düzenlenebilir boş sayfalardan oluşuyor. Ekranın sağ üstündeki “+” tuşuna dokunarak düzenleme ekranına ulaşabiliyorsunuz. Bu ekranda yeni sayfalar ekleyebilirsiniz.

PERFORMANS VE UYGULAMALAR

Galaxy Tab 7.7 başta ekranıyla oldukça başarılı bir ürün. Yüksek çözünürlük, güçlü donanım ile desteklenince ortaya harika bir tablet çıkmış. Cihaz 1.4 GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci ve 1 GB kapasiteli RAM bellek ile çalışıyor. İlk tabletler için yorucu olan Android Honeycomb işletim sistemi Galaxy Tab 7.7 üzerinde oldukça akıcı çalışıyor.

Samsung Galaxy Tab 7.7 bağlantı anlamında da çok güçlü. Aynı zamanda telefon olarak kullanılabilen tablet HSDPA desteğiyle mevcut en hızlı mobil şebekeleri kullanma imkanı tanıyor. Bunun yanı sıra çift bant gelişmiş Wi-Fi modülü sayesinde çok yüksek kablosuz veri transfer hızlarına ulaşabiliyor. Tabletin Wi-Fi modülünü mobil internet bağlantısını çevredeki cihazlarla paylaşmak için de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Galaxy Tab 7.7 Wi-Fi Direct özelliği sayesinde uyumlu cihazlara Wi-Fi üzerinden doğrudan bağlanabiliyor.

Samsung Galaxy Tab 7.7 üzerinde iki adet kamera mevcut. Arkadaki 3.15 megapiksel çözünürlük sunuyor ve 720p HD video kaydı yapabiliyor. Ön yüzdeki 2 megapiksellik kamerayı ise kendi fotoğrafınızı çekmek ve görüntülü görüşme yapmak için kullanabiliyorsunuz. Tablet entegre A-GPS modülüne sahip. Dijital pusula ve jiroskop da bileşenler arasında. Google Haritaları kullanarak konum belirleme, harita ve navigasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. GPS sayesinde ayrıca konum tabanlı sosyal servisleri de kullanabiliyorsunuz.

Tasarım

Samsung Galaxy Tab 7.7, 196.7 x 133 x 7.9 mm.’lik boyutlara ve 340 gr. ağırlığa sahip. 7.9 mm.’lik kalınlığı sayesinde en ince Android tabletleri arasına adını yazdıran Samsung Galaxy Tab 7.7′yi elde rahatlıkla tutmak ve kullanmak mümkün. Tek elle kullanımda tabletin herhangi bir sorun çıkardığını söyleyemeyiz. Samsung logosu ekran dikey konuma gelecek şekilde, onun altına yerleştirilmiş. Kamera da ekranın yine dikey konumda sağ üst köşesine denk geliyor. Bu, Samsung’un Galaxy Tab 7.7 için belirlediği ideal kullanım pozisyonunun dikey konum olduğu anlamına geliyor. Tabii ki, tableti yatay tutarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynaklar:
  • teknoblog.com
  • log.com.tr

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dün tanıtımını yaptığım bu tablet+telefon özellikli Samsung Galaxy 7.7 inc Plus artık benim arkadaşlar :) Dün akşam tanıtımını yaparken çok beğenmiştim bu gün aveanın full paketi ile birlikte aldım :D Gerçekten harika bir cihaz...

Yanında kaliteli bir kılıf ve bluetooth kulaklık veriyorlar. Yoksa böyle bir cihazı kulağa dayayıp konuşmak abesle iştigal sonuçlar doğurabilir :P

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Zor oldu ama tabtan ekran goruntusu alip imgur.com adresine atabildim :) Aslinda facebook, twitter vs sosyal paylasim aklarina atmak cok kolay ama onemli olan zoru basarmak.p Tab ile ilk resmixekliyorum :)))

Va3K2.jpg

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Sen bize hava mi ation seninki kadar olmaaada benm telefonumda fena degil..bn alismaya calistigimdan rahat kullanamiyorum...

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
ben bu son teknoloji şeyini kullanmasını beceremeyen bir kesim varsa oraya aitim ya :D sevemedim alışamadım gitti :D hayırlı olsun