Samsung Galaxy Note 10 Lite geliyor

Samsung, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarında boy gösteren markalardan biriydi. Samsung, 8K TV modeli ile olduğu kadar akıllı telefonlarıyla da etkinlikte dikkat çekti. S-Pen’li yapısı ile birlikte kullanıcılara Air Command özelliğini sunan Samsung Galaxy Note 10 Lite, tüm özellikleriyle teknoloji tutkunlarının gözdesi olmaya adaylığını koyuyor. İşte, Galaxy Note 10 ailesinin ilk düşük özellikli / bütçe dostu versiyonu Note 10 Lite hakkındaki detaylar...

Samsung Galaxy Note 10 Lite

2020 içinde tanıtacağı ürünleri merakla beklenen firmanın yeni modeli, Galaxy Note 10 Lite özellikleri belli oldu. Telefon 25 W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca S Pen ile birlikte “Air Command” özelliği kullanıcılarla buluşacak.

Galaxy Note 10 Lite özellikleri neler?
Samsung, 2020 yılında da ürünleri için çalışmaya devam ediyor. Birçok kez sızıntı haberlere konu olan Galaxy Note 10 Lite, artık resmen tanıtıldı ve özellikleri belli oldu. Yeni telefonun ekranı 6.7 inç Full HD+ ve 1080 x 2400 çözünürlükte olacak. Telefonun boyutlarına baktığımızda ise 163,7 * 76,1 * 8,7 mm değerleri karşımıza çıkıyor. Bu gövde yapısıyla birlikte telefonun ağırlığı 199 gram oluyor.

Samsung yeni modelin işlemcisinin markası hakkında bir açıklama yapmadı. Duyurulan bilgilerde işlemcinin hızı ve paylaşıldı. Ancak paylaşılan özelliklerle işlemcinin bir Exynos olduğu anlaşıldı. Yeni model gücünü 10 nm fabrikasyon süreciyle üretilmiş Exynos 9810 işlemciden alacak. Dört çekirdeği 2.7 GHz hızında olan işlemcinin diğer dört çekirdeği 1.7 GHz hızında çalışacak. Bu işlemciyle birlikte kullanıcılar 6 GB ya da 8 GB RAM seçeneğine sahip olacak. 128 GB depolama bulunan telefon, microSD kart ile birlikte 1 TB’a kadar depolama alanına sahip olabilecek.

Üçlü arka kamera
Ön tarafında Full HD+ ekranın içine gömülü 32 Megapiksel ve f/2.2 diyafram genişliğinde kamera bununan cihaz, arkasında üçlü kamera kurulumu ile bizleri karşılıyor. 12 megapiksel F1.7 + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F2.4 telefoto (2x zoom) kameradan oluşan üçlü kamera ile mobil fotoğraf sevenlere hitap eden cihaz, Note ailesinin “Air Command” desteğine sahip yeni üyesi S Pen ile birlikte satışa çıkacak.

Yeni telefon ön tarafta 32 Megapiksel ve f/2.2 diyafram genişliğinde kameraya sahip olacak. Kamera, 6.7 inç büyüklüğündeki Full HD+ ekranın içine gömülü olarak kullanıcılarla buluşacak. Böylelikle telefonun ön yüzünde çentik bulunmayacak.

En çok merak edilen konulardan biri de telefonun sahip olduğu bataryanın gücüydü. Yeni modelde 4500 mAh batarya bulunacak. Üstelik telefonda 25 W hızlı şarj desteği de olacak.

Note ailesinin yeni üyesi S Pen ile birlikte satışa çıkacak. Ayrıca S Pen, “Air Command” desteğine de sahip olacak.

Güvenlik için telefonda yüz tanıma sistemiyle birlikte ekrandan parmak izi okuyucu yer alacak. Yeni telefon Android 10 ve One UI 2.0 ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Renk seçenekleri için oldukça geniş yelpazeye sahip olan telefon, 6 farklı renkle satışa çıkacak. Bu renkler prizma beyaz, prizma siyah, prizma mavi, atmosfer parıltısı, atmosfer siyahı ve atmosfer kırmızısı olacak. Renkler satışa çıkan ülkelere göre değişiklik gösterek.

Galaxy Note 10 Lite fiyatı
Yeni Note modelinin 2020 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor. Galaxy Note 10 Lite fiyatı ise 599 euro olarak duyuruldu. Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı, çıkarsa ne kadar fiyata sahip olacağı ise henüz belirsiz.
 
Top