Sağlıklı içecek tarifleri, Detoks suyu tarifleri

Papatya

V.I.P
V.I.P

Detoks Nedir?

Modern yaşam içerisinde farkında olarak ya da olmayarak bedenimize aşırı yükleniriz, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar, yaşadığımız stres vücudumuzda pek kolay atamayacağımız toksik birikim oluşturur. Hastalıklardan korunmak, gençlik enerjimizi ve görünümümüzü uzun yıllar devam ettirebilmek için bedenimizdeki bu toksik birikimi dışarı atmamız gerekiyor.
The LifeCo olarak merkezlerimizde uzmanlar eşliğinde hazırlanıp uygulanan detoks programları en kısa sürede en etkili arınmayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Programın en az 4 gün süreyle uygulanması gerekir fakat etkili arınma için 7 gün tavsiye edilir. (Bu yazının kaynağı; thelifeco.)


Nkll75.jpg


Kirli hava koşulları, egzoz dumanı, yediğimiz işlenmiş gıdalar, içtiğimiz su ve daha pek çok etken ile vücudunuza giren toksinler, birçok hastalığa ve alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor.

5YLLvA.jpg


Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz detoks içecekleri sayesinde vücudunuzun toksinlerden arınacak.

Yeşil detoks suyu tarifi

- 1 adet salatalık
- 1 adet limonun sıkılmış suyu
- 1 adet yeşil elma
- 2 kereviz sapı
- 1 demet maydanoz
- 1 ceviz büyüklüğünde taze zencefil
- 1 avuç taze ıspanak yaprağı

- 2 su bardağı kadar su

Yapılışı: Tüm malzemeler doğrandıktan sonra Siemens katı meyve sıkacağından geçirin ve bir sürahiye alın. Bu detoks suyunu gün içinde üç bardak içerek tüketebilirsiniz. Detoks diyeti ile birlikte uygulanması daha faydalıdır.

PQnnJv.jpg


Kilo verdiren detoks suyu tarifi

- 1 su bardağı ince doğranmış ıspanak veya pazı yaprağı
- 2 yeşil elma
- 2 küçük taze salatalık
- 1 limon
- 2 kereviz sapı, yapraksız


Yapılışı: İlk olarak tüm malzemeleri yıkayıp, temizleyin. Sonra salatalığı soyup ince ince doğrayın. Limon kabuğunu da soyun. Bütün malzemeleri Siemens katı meyve sıkacağından geçirin. İçine istediğiniz kadar buz küpü koyduğunuz bir sürahiye koyabilir veya içine bir miktar soğuk su ekleyebilirsiniz. Karışımı gün içinde iki defa taze olarak tüketin. Daha iyi sonuç için sabah kahvaltı öncesinde ve akşam yemeği öncesinde tüketebilirsiniz.

aXddrR.png


Dörtlü tatil detoks suyu tarifi

- 2 litre kadar su

- Karpuz
- 1 salatalık
- 1 limon

- Taze nane yaprakları
- Buz küpleri

Yapılışı: Karpuzun çekirdeklerini güzelce ayıklayın, suyunun dışarıya akmamasına dikkat ederek göz kararı (bir litrelik sürahiyi yarılayacak kadar) küp küp doğrayın. Taze kokulu nane yapraklarını hafifçe parçalayın veya bütün bir şekilde aynı sürahiye ekleyin. Limonu kabuklarıyla birlikte ince ince doğrayın ve sürahiye ekleyin. Salatalığı da ince ince kabuklarıyla birlikte doğrayın ve sürahiye ekleyin. Akşamdan hazırlayıp dinlendirebilir ve gün içinde içerken içine buz ekleyebilirsiniz. İki litrelik detoks suyu gün içinde üç dört kez öğün önceleri taze olarak tüketilebilir.

Alıntıdır.


 
Top