Sağlık İçin Sevilmeyen Yiyecekler Tüketiliyor.

jeriko

Özel Üye
Özel üye
ANKARA - Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili yapılan araştırma, her üç İngilizden birinin faydalı olduğuna inandığı yağlı balık, ıspanak ve esmer ekmek gibi hoşlanmadığı gıda ürünlerine ağırlık verdiğini gösterdi.

Bu kesimin tercih ettiği yiyecekler arasında karaciğer, mercimek, brokoli, müsli, mantar, soğan ve Brüksel lahanası da bulunuyor.

Beslenme uzmanı Priya Tew, “Hepimiz bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha faydalı olduğunun farkındayız, ancak kendilerini sevmedikleri yiyecekleri yemek zorunda hisseden insanların sayısı karşısında hayrete düştüm” dedi.

Küçük bir araştırmayla aynı faydayı sağlayan alternatif yiyeceklerin bulunabileceğini kaydeden Tew, demir kaynağı olarak ıspanak yerine sığır eti ya da kuru kayısı, yağlı balık yerine de keten tohumu veya ceviz yenebileceğini belirtti.

Araştırma, İngilizlerin yarısından fazlasının asla suşi yemediğini, yüzde 30’unun da avokado yememeye gayret ettiğini de ortaya koydu.

Kaynak:NTVMSNBC
 

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Nasıl ki ilaç sevilerek alınmıyorsa bu yiyeceklerde damak tadı için değil faydalı olduğu için yenilmeli.Ama Ben şunada inanıyorum biz sevmediğimiz besinlere karşı ön yargılı yaklaşıyoruz.Aslında her yiyeceği insan isterse sevebilir.Örnek vermek istiyorum.Etrafımda vaktiyle (benim şu amda olduğu gibi) rokadan nefret edenler şimdi pazar pazar roka aradıklarını söylüyorlar.Bir başka örnek evlenmeden önce eşim pırasa yemeğinden nefret ettiğini söyler bende çok severim şimdi eşimde pırasa yemeğini çok seviyor.Örnekler çoğaltılabilir.:)
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Çok çok doğru...Önyargıları yıkmalı herşeyi kararında yemeliyiz yemeliyizki sağlıklı olalım.
Ben Kerevizi severim yıllardır pişire pişire severek yediğim nolur bir kaşık sizde yiğin deyip zorla ağızlarına soktuğum için kerevizi sevdiler .
 

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Demek eşin evlendikten sonra pırasa sevdi acaba bende öyle olucammı =LLbir kere tadına baktım bakış o bakış daha ağzıma sürmedim
 
Top