Sadece 60 saniyeniz var!

kelebek

-ütopik-
V.I.P
İster bir iş görüşmesine gidin ister sevgilinizin ailesiyle akşam yemeğine çıkın, karşınızdaki kişi size notunu ilk 60 saniyede veriyor

Bazı durumlar vardır ki, önceden çekince ile birlikte gelirler. Hafif gergin veya heyecanlı olup da iyi bir izlenim bırakmak istediğiniz zamanlardan bahsediyorum. Önemli bir iş görüşmesi, o saate kadar telefonda görüştüğünüz kişilerle ilk yüz yüze tanışma veya sevgilinizin ailesiyle buluşma gibi... İlk izlenimin sadece ilk 60 saniyede oluştuğunu biliyor muydunuz? Yani siz ruhunuzu ve aklınızı anlatacak yeterli vakti bulmadan, karşınızdaki size puanını vermiş oluyor, lafın kısası. Sonra değiştir değiştirebilirsen.
En iyisi diyorum, öncelikle şu ilk 60 saniye üzerinde çalışalım: Size ilk olumlu puanları kazandıracak sevimli olmanız, güler yüzlü ve net davranmanız, karşınızdakine güven vermeniz, bu sıradaki vücut diliniz gibi konularda ders vermek beni
aşar. Ama giydikleriniz de ilk izlenimde çok önemli. Size o önemsediğiniz puanları verecek kişinin ilk bakacağı şey, üzerinizdekilerin onun kişisel zevkine uyup uymadığı olacaktır. İşte bu sebepten ilk görüşmenizde oldukça nötr bir giyim tarzını seçmenizi tavsiye ederim.

"O" görüşmeye giderken dikkat etmeniz gerekenler

Düz renkleri kullanın. Desenlilerden özellikle kaçının.
Mümkün olduğu kadar sade ve sakin kesimler seçin. Düz, boru paça bir pantolon, sade bir gömlek veya ceket gibi.
Gerekenden fazla bir aksesuvar bile kullanmayın. Saat, çanta ve ayakkabınızın şık ve kaliteli olması ise tahmin edebileceğinizden daha çok önemlidir.
Hafif makyaj yapın.
Çok canlı ve belirleyici renklerden kaçının, karşınızdakinin hayat boyu sizi üzerinizdeki patlıcan moru ile hatırlamasını istemezsiniz.
Kıyafetlerinizin kumaşını özenle seçin. Seçkin bir izlenimi üzerinizdeki polyester jarse ile değil, ipek bir satenle bırakırsınız.
Dapdar şeyler giymeyin. Unutmayın, seksi görünüme sığınmaya ihtiyacınız yok.
Kısa zamanda demode olabilecek kadar çok o sezonun modası olan bir kıyafet yerine daha zamansız tasarımları seçin.
Bütün bunları yaparken, yani "o" görüşmeye hazırlanırken aslında dünyanın parasını verip yeni aldığınız -hem de şimdi çok moda olan- kırmızılı pembeli payetli elbiseyi giymek için ölüyor olabilirsiniz ama kendinizi tutun; onun da zamanı ve yeri gelecektir. Ancak ilk görüşmede gayet seçkin ve güvenilir bir imaj bıraktıktan sonra iki hafta dahi beklemeden özünüzdeki Fosforlu Cevriye'ye dönecekseniz, söylemedi demeyin; yazıda bahsettiğimiz kıyafetlere paranızı harcamayın, boşverin gitsin.
 

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
güzel bir yazı...paylaşım için teşekkürler..

gerçekten ilk 1 dakika çok önemli fakat kalıcılık bırakanlar görünüşten çok konuşmalarmış gibi geliyor bana tabiki görünüşde çok önemli unsur ama görünüş ne kadar iyi olursa olsun eğer karşındaki insan boşsa yapacak hiçbirşey yok...ama bazen görünüş iyi olmuyor ilk başta bu da nerden çıktı diyebiliyorsun.sonra konuştukça o kişiye hayran oluyorsun..

bence en önemlisi insanın kendini en iyi şekilde ifade edebilmesi..
 
Top