• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Saça Maşa Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Saça Maşa Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Maşa
hakkında püf noktalarını ve dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz…
Maşa yaparken saçın mutlaka kuru olması gerekmektedir. Maşa yapmadan önce saça koruyucu sürülmelir.Maşanın ısı ayarı çok önemlidir.Maşanın teflon veya seramik maşa olması gerekir. Deriye çok fazla yaklaştırılmamalıdır. En fazla 40 saniye bekletilmelidir.
Maşa yapmaya saçın alt kısından başlanmalıdır. Bu şekilde saç dağılmamış olur. Elimizi, kulağımızı ve saç telimizi yakmamaya özen göstermemiz lazım.
Maşa ile çok fazla şekil yapılabilir. En ince ve en kalın şekiller yapılır. Çok ince dalga yapılması isteniyorsa saçın maşaya az alınması, eğer kalın dalgalar yapılması isteniyorsa saçın maşaya kalın olarak alınması gerekmektedir.
Saça maşa çok sık yapılması zararlıdır. Maşa önce ve sonrası için bakım ürünü kullanılmaldır. Çok sık maşa yapılması gerekiyorsa uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Eğer kendimiz evde yapmak durumundaysak öncesinde saçımız hakkında bir uzmandan yardım almalıyız.

Maşasız Bukle Nasıl Yapılır?
Maşa, muhteşem bukleler için vazgeçilmez olarak gösterilse de bigudiler de dalgalı saçlara sahip olmanız için yeterlidir…
Maşa, çok yüksek sıcaklık kullanarak saça şekil verilmesini sağlar. Arada sırada kullanıldığında maşanın saça pek zararı yoktur. Ancak her gün maşa yapmak önerilmemektedir.
Yüksek sıcaklık saç tellerini kırarak elektriklenmelere neden olabilir. Saçınız cansızlaşabilir ve dökülebilir.
Eskiden tek tip olan bigudiler artık pek çok çeşitte satılmaktadır. Oldukça pratik olan bu ürünler sayesinde kısa sürede muhteşem buklelere sahip olabilirsiniz.

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
ben her bukle için içimden 5 e kadar sayıyorum dalgalı oluyor kullanımı daha güzel,doğal ve de rahat:)