Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Saç düzleştirici kullanmak kolay gibi görünebilir ancak, saç düzleştiriciyi yanlış kullanmak saçın zarar görmesine neden olabilir. Örneğin, ıslak saçı, saç düzleştirici ile düzleştirmek, saçın yanmasına, yapısının bozulmasına ya da derinden zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle saç düzleştirirken temel saç düzleştirme kurallarına uymak gerekir.

Peki Saç düzleştirici ile saç nasıl düzleştirilmeli?

1. Adım
Saçı tarayın
2. Adım
Tarakla gerdirin
Bir tutam saçı ince uçlu tarakla gerdirip, düzleştiricinin kanatları arasına sıkıştırın.
İPUCU
Saç düzleştirici, saçın uzunluğuna göre seçilmelidir. Uzun ve kalın telli saçlar için büyük boy, kısa ve ince telli saçlar için küçük boylar tercih edilmelidir.
3. Adım
Saçı düzleştirin
Tarağı ve düzleştiriciyi aynı anda saçın ucuna doğru yavaşça kaydırın.
UYARI
Düzleştiricinin ıslak saça uygulanması saçın zarar görmesine sebep olur.
4. Adım
Saça hareket verin
Hafif dalgalı bir model yapmak istiyorsanız saçı düzleştiriciye sararak birkaç saniye bekletin.
Başın tepe noktasını, krepe yaparak hafifçe kabartabilirsiniz.

Waow

Üyecik
teşekkürler.. yalnız bana iyi bir düzleştiricinin özellikleri ve birkaç düzleştirici önerileri verir misiniz:):kik

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Size bu konuda ; seramik tabanlı,ısı ayar özelliği bulunan,saçın uzunluğuna göre ;uzun saç için geniş paletli,güvenlik için otomatik kapanma, uzun kordon ve garanti özellikleri olan saç düzleştirici önerisinde bulunabilirim. Reklam açısından marka ismi veremiyorum.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Size bu konuda ; seramik tabanlı,ısı ayar özelliği bulunan,saçın uzunluğuna göre ;uzun saç için geniş paletli,güvenlik için otomatik kapanma, uzun kordon ve garanti özellikleri olan saç düzleştirici önerisinde bulunabilirim. Reklam açısından marka ismi veremiyorum.

Ben de direk ismini söylemiş oldum ama:kik hiç de aklıma gelmedi silsem mi mesajı?

Waow

Üyecik

Yook canım sen söyle amaç reklam değil tecrübelerimizi paylasıyoruz hem senin dediğinden bulamam ki sen bana iyi bulduklarını söyle yeter ince telli orta uzunlukta saçlarım var..:)