Sabahları limonlu içme suyunun faydaları

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri
Meyveler her zaman insan diyetinin büyük müttefikleri olmuştur . Yüzbinlerce yıl önce, enerjilerimizi yeniden şarj edip en düşmanca ortamlarda hayatta kalabileceğimiz kıt şeker kaynaklarından biriydiniz.

Limonun içinde, bir gıda olarak kendi başına lezzetli olmasa da, kalsiyum, A vitamini ve antioksidanlar gibi vitamin ve besin repertuarları günlük diyetimize dahil edilmesini şiddetle tavsiye etmektedir. Bunu tüketmenin en kullanışlı ve rahat yolu? Limonlu su.

Limon suyu nasıl hazırlanır?​

Limon suyunun hazırlanması, adından da anlaşılacağı kadar basittir. Bunun için ılık su veya sıcaktan, soğuktan daha iyi bir şey kullanırız. Bir bardağın rasyonlarında dağıtılır, bu kap içinde sıkılır, kesilmeden önce bir limonun yarısı yıkanır. Limonun organik tarım veya yerel ürünlerden olması tercih edilir. İşte bu!


Kahvaltı rutininin bir parçası olarak her sabah bir bardak içmek tavsiye edilir. ve makrobesin açısından zengin gıdalarla birlikte alımlarına eşlik etmemiz gerektiğini unutmayınız. Limonlu su, vitamin ve lifle zenginleştirilmiş bir hidrasyon şekli olarak düşünülebilir, ancak organizmamızın yapıldığı farklı dokuların oluşturulduğu temel elemanları içermez.


Limonlu suyun faydaları​

Tükettiğimiz besinler, organizma üzerinde tek bir etkiye sahip değildir, ancak vücudumuzda yürütülen çeşitli süreçleri etkiler ve limonlu suyla aynı şey olur. Bunlar ana faydaları .


1. yaş belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur​

Limon birçok antioksidan içerir Bu, vücudumuzda daha az aşınma ve yıpranma üreten zamanın geçişine katkıda bulunduğu anlamına gelir. Tabii ki, bu bir mucizevi yiyecek değil, ve içme suyunun limonlu basit gerçeği, daha sağlıklı hissetmemizi sağladığından, diğer sağlıklı davranışlarla tüketimine eşlik etmeliyiz. Bununla birlikte, genel olarak tüm vücudumuzun sağlığını iyileştirmenin bir yolu daha.

2. cildimizin kalitesini artırmaya yardımcı​

Bu fayda bir öncekine bağlıdır, Antioksidanların yararlı etkilerinin daha çok deride olduğu fark edilir. Serbest radikallerden zarar görmeye çok eğilimlidir. C vitamini ayrıca daha hızlı iyileşebildiğimiz yaraların oluşmasına yardımcı olur.


3. Bu idrar söktürücüdür​

Limon suyu vücudumuzda biriken toksinlerden daha hızlı bir şekilde kurtulmasını sağlar. Karaciğimizi daha verimli ve sağlıklı kılıyor. 12 ila 24 saat arasında oruçlu dönemlerle birleştirirsek, yararlı etkilerini geliştiririz.

4. diğer besinleri asimile Yardım​

Diğer şeylerin yanı sıra C vitamini çok önemlidir, çünkü daha fazla demir yapar Tüketilen, organizma tarafından asimile edilecektir. Aynı şey bu meyvede bulunan diğer vitaminler ile daha az oranda gerçekleşir: tüketmek yerine tükettiğimiz besinlerin yararlı unsurlarını geçmezler.

5. Kötü bir nefes için bir yardımcıdır​

Uyku saatlerini geçirdikten sonra, ağız kuruluğu nedeniyle kötü nefes almanız normaldir. ve bazı kısımlarda tükürük birikimi. Limonun kokusu, canlandırıcı olmanın yanı sıra, bu fenomenle savaşmaya da hizmet ediyor.

6. kilo vermek için yardım​

Limon, yüksek kolesterolden kurtulmamıza yardımcı olmanın yanı sıra, daha yüksek bir pektin konsantrasyonuna sahip olan meyve türlerinden biridir. iştahın gelmesine yardımcı olur (kendi içinde olmasına rağmen beslemek için hizmet etmez). Bu, iştah vermek için eğilimi azaltır.

7. Hidratlamak için mükemmel bir bahane​

Uykudan sonra vücudun biraz susuz kalması normaldir. ve en iyi hidrasyon kaynağı, şimdiye kadar, su. Limon suyu eklemek, bir bardak suyu daha az sıkıcı hale getirmek için çok iyi bir yoldur, garip bir şekilde, genellikle sağlığımıza zarar veren meşrubatları tercih etmemize neden olan psikolojik bir engeldir. yüksek şeker yoğunluğu.

8. onarım etkisi vardır​

Vücudumuzdaki dokuların kalitesinin zamanla bozulmasını engellemeye ek olarak, Limon suyu da acı çeken küçük kırıkları veya yaraları onarmaya yardımcı olur. Farkında olmamakla birlikte, gün boyunca cildimizde, kemiklerimizde ve tendonlarda. Bu bağlamda, C vitamini lider bir rol oynamaktadır ve bu arada, sadece 100 gram limon, her gün tüketilmesi önerilen C vitamini miktarının% 65'ine katkıda bulunmaktadır.

sonuç​

Limonlu su, oruç saatlerinde yemeklerimize eşlik etmek veya hidratlamak için iyi bir tamamlayıcıdır.Bununla birlikte, makrobesin içermediği için akılda tutulmalıdır. Diğer vitaminleri içeren yiyecekler eşlik etmelidir. özellikle karbonhidratlar, yağlar ve proteinler.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri
dSEO4ym.jpg
 
Top