Sabah tükettiğinizde kilo vermenizi kolaylaştıracak 6 yiyecek

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Sabahları aç kalmamak gün içindeki enerji düzeniniz için çok önemlidir. Yanlış kullanılan enerji kaynakları sonucu kötü beslenme ortaya çıkabiliyor ve bu durum yazın plajlarda saklamak için bin türlü şekle girdiğiniz vücut bölgelerini yaratıyor.
8353954.jpg

İşte kilo vermenizi kolaylaştıracak 6 besin...


KAHVE

Kahvenin kafein içermesi genel olarak kahve zararlıdır algısını oluşturur ancak kahve antioksidan özelliği ile sağlığa çok faydalıdır. Kahve dünyadaki en iyi antioksidan kaynağıdır.

YULAF EZMESİ

Sabahları az sütle karıştırdığınız bir kâse yulaf ezmesi hem sizi tok tutar hem de sağladığı enerji ile güne hazır başlamanıza neden olur.

YUMURTA

Sabah yediğiniz haşlanmış yumurtanın gün içinde sizi ne kadar tok tuttuğunu fark edince gözleriniz yaşaracak. Gün içindeki tokluk sizi daha az abur cubur tüketmeye yönlendirecek ve bir bakmışsınız kilolar gidiyor.

LOR PEYNİRİ

Sofralarımızın başköşesinde bir yeri hak eden lor peyniri için ne desek az. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirir, içindeki proteinler sayesinde kas sakatlıklarına iyi gelir. Bütün bunların yanında asıl konumuz olan zayıflamaya da yardımcı olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

YOĞURT

Az miktarda yoğurt sabahları sindiriminizi rahatlatır ve bir önceki günden üzerinizde baskı yaratmak için bekleyen arkadaşlarınızdan kurtulmanızı sağlar. Ama kilit kelime ‘az'. Unutmayın, fazlası zarar.


YEŞİL ÇAY

Yeşil çayın birçok yararı var. Hepsini yazmaktansa sizi en çok etkileyecek olanları sıralamakta yarar var. Dinç tutar, beyni korur, zayıflamaya yardımcı olur, kolesterol ve şekeri düzenler. Daha ister misiniz?
 

Papatya

V.I.P
V.I.P
Kahve iştah açar kilo vermeye sadece anlık belki biraz yağ yakımı alırsınız ama sonrasında gelen açlık hissi? Bana kalırsa her vücut ayrı tepki verir. Diyetisyenler Beslenme Uzmanları bu yüzden var. Herkese aynı reçete yazılsa Ne işimiz var hastanelerde.
 

buhurdan

Özel Üye
Özel üye
o değil de bu yediklerimiz sabah olduğunu nerden biliyorlar da kilo verdiriyorlar gibisinden beyin yakan bi soru sorayım :P :D
 
Top