RUZG4R ile Sohbet Tadında Röportaj - "Geçmişe Yolculuk"

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Röportajımda @RUZG4R 'ın geçmişine doğru yolculuk yaptık. Çünkü forumda daha çok güncel bilindik sorulara yanıtları var ve hakkında bugünü biliyoruz sadece. Bende çocukluğuna inmeyi tercih ettim. Ve röportajımın büyük kısmını eskiye yönelik yaptım. Forumda yaşını, sevdiği, sevmediği şeyleri muhtemelen hepimiz az çok biliyoruzdur. Ve hakkında bilmediğimiz şeyleri gelin hep beraber öğrenelim :))

ZeyNoO:
Öncelikle röportaj isteğimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.
•••
Neden nickin Rüzgar? Niçin seçtin bu nicki :)

RUZG4R:
Rica ederim Zeyno ben teşekkür ederim ..Özel bir sebebi yok seçeneklerin içinde en çok bu hoşuma gitti o kadar :)

ZeyNoO:
İsim neydi? Biliyorum adını ama bilmeyenler için bunun cevabınıda verirsin bizlere değil mi? :) Ayrıca ismini kim koydu? İsminin bir anısı var mı ailende?

RUZG4R:
Forumun geneli biliyor zaten ama yinede söyleyeyim :) Adım kerem ailem tabi ki :) Keremin anlamı da lütuf , bağıştır ben bir çok kayıptan sonra gelen bir çocuğum Zeyno o yüzden Kerem demişler.

ZeyNoO:
Ailen adına sevindim :)
•••
Kerem nasıl biridir bize kısaca anlatabilir misin? :)

RUZG4R:
Hımm ben nasıl biriyim inatçıyımdır ,inançlarımı sonuna kadar savunurum ama ortada haksız bir durum varsa da inançlarım uğruna haksızlığı da göz yummam hatta sert eleştiririm , bir adım atacaksam sonuçlarının muhasebesini kafamda iyice yaparım , Ruh halime göre bazen şeker gibi de olabilirim yada iğne gibi laf soka da bilirim .Kolay kolay laf altında kalmam çok sivri dilli olduğum söylenebilir..

ZeyNoO:
Bence iyi birisin :) İnsanlarla olan ilişkilerin, davranışların, saygın çok iyi. Ve forumda herkes tarafından da seviliyorsun bu yüzden :)
•••
Rüzgar nasıl bir çocukluk geçirdi? Çocukken nasıl biriydin? :)

RUZG4R:
Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim adminem :)
•••
offf ele avuca gelmez dehşet bir çocuktum ilk defa bir kıza evlenme teklifi ettiğim de ilkokul bire gidiyorum mesela zaten o son oldu :P Çok hareketli ve asiydim ama aile konusunda her zaman söylerim çok şanslı biri oldum beni çok güzel yönlendirdiler.Mutlu bir çocuktum :)

ZeyNoO:
Zaten pozitif biri olman ailenin ne kadar güzel bir evlat yetiştirdiğini, gösteriyor.
•••
Kız ne dedi peki? Çok merak ettim :P Birde kızla hala görüşüyor musunuz yoksa yollarınız ilkokuldan sonra ayrıldı mı :D

RUZG4R:
Maalesef bu konuda benim de sonum malum sonuçla aynı oldu beni öğretmene şikayet etti :P Yollarımızı ayırmak zorunda kaldık :D

ZeyNoO:
Belki kabul etseydi çocukluk aşkınla bugün evlenmiş bile olabilirdin gibi bir düşünce uyandı bende :P
•••
Neyse konumuza dönelim şimdi :P
Öğrencilik yıllarında nasıl bir çocuktun? :D

RUZG4R:
Hayal gücüne hayranım adminem :D
•••
Öğrencilik yıllarımda aktif biriydim .Özellikle tarih ve edebiyata meraklıydım .sporun bir kaç dalıyla ilgilenirdim ..Müziğe merakın o zamanda vardı ..Tüm haytalığıma rağmen öğretmenlerimle anlaşırdım.Çok ders çalışan biri değildim ama dersi derste iyi anlardım .Ve çok kavga eder çok okuldan kaçardım :P

ZeyNoO:
Bilindik klasik sorulardan gitmemek için uğraşıyorum :P Ve Keremle ilgili bilmediklerimizi öğrenmek için tabiki :D şu an ne yaptığını zaten biliyoruz dimi :P çocukluğuna iniyorum psikolog gibi fena mı :P ama bir faydam dokunmaz o ayrı :D
•••
Okuldan sıklıkla ne için kaçardın? :D

RUZG4R:
Eğlenmek için :D Hayatında müdürün odasına gidip "hocam benim kaç gün devamsızlığım kaldı" diye soran birini görmediysen bak şimdi gördün :D

ZeyNoO:
Çocukluğuna inmekle iyi yaptığımı görmüş bulunuyorum :DDevam :D
Müdürü tınlamadığın belli :P Müdür okuldan kaçtığını ailene bildirmiştir. Ailenden hiç fırça yada ceza yedin mi :P

RUZG4R:
Tınlamamak demeyelim çok severdim zaten sevildiğimi de hissetmesem bu kadar rahat gidip sorabilir miydim orası tartışılır .:) Bilirmez mi hemde her seferinde .Zaten bildirmese bile annem her ay okula gelir notlarımı ve devamsızlıkları mı öğrenirdi .Ceza yemez miyim hafta sonları depoda elimde kürek az küspe , mısır küremedim :P

ZeyNoO:
Mısırlar bile durduramamış yani senin okuldan kaçmanı :))
•••
Rüzgarın hassas noktası nedir? En çok kızdırabilecek, en çok üzebilecek ve en çok kırabilecek durumlar nelerdir?

RUZG4R:
Hiç belli olmaz o anki psikolojime bağlı genelde kolay kızan, kolay üzülen kırılabilen biri değilim ama bazen hiç beklenmedik bir duruma çok sinirlendiğim olur..Hassas noktam yok benim galiba şöyle düşündüğüm de aklıma ilk gelen ailem ,annem ,babam çok üstüne düştüğüm bir kuzenim var o başkada bir şey aklıma gelmiyor :)

ZeyNoO:
Hımm peki çocukluğunda, gençliğinin baharında :Pyada yakın zamanda seni en çok üzen olay neydi? Yani en çok üzen anını paylaşabilir misin? Tabi aynı şekilde en çok mutlu eden şey :)

RUZG4R:
En yakın hatırladığım sende hatırlarsın hatta biz seninle bu röportajı o zaman yapacaktık ama o olay yüzünden yapamamıştık :)

Kurban bayramıydı eve çok geç geldim ama burnumun ucunu görmüyorum öyle içmişim :P uzandım uykuyla uyanıklık arasındayım annem bir çığlık attı ..Adminem inan saniyeler le o kan beynime nasıl hucum etti nasıl o kadar hızlı ayıldım hala aklım almıyor o gece babamı kalp krizinden hastaneye kaldırmıştık .Beni en çok üzen olay oydu .

En çok mutlu eden olayı ise yada yaşadığım en tarifsiz duygu diyeyim yine babamla yaşadım hatırlarsın ben pedere kızıp bir istifa etmiştim :P:D

Baban rahatsızlığından dolayı alkol almaz yılda bir arkadaşlarıyla takılır çokta sevdiğim bir arkadaşı var o aradı gel bakayım diye gittim .Tabi biz pederle resmi takılıyoruz söz döndü dolaştı ölümden ,ölmekten ,kim ölümü ister ki mevzusuna geldi .Babam dedi ki ;
"Ben isterim oğlum kendi düzenini kursun bir ailesi olsun ve bana gelsin desin ki baba ben çok mutluyum .işte ben o an öleyim ben bunu duyduktan sonra yaşamayayım "

İşte ben hayatımda en tarifsiz duyguyu o an yaşadım .Ve hatırladıkça da hala içimde bir şeyler kıpırdanıyor :)

ZeyNoO:
Hakikaten gurur verici bir cümle. İnsanın evleneceği yoksa evleneceği gelir. Sende öyle bir duygu uyanmadı mı ? :)
Hatırlıyorum foruma ilk geldiğin günlerde günlüğüne yazmıştın. Kız isteme olayı vardı. Yani ailen senin hep mürüvetini görmek istiyor. Peki niye düşünmüyorsun hele birde bu kadar baskı varken ? :)

RUZG4R:
Kız isteme değil de evet o olaydan sonra onların tercihleriyle görüşmeyi kabul etmiştim ama evlenmek için evlenmek bana göre değil çünkü evlilik çocuk oyuncağı değil belki kişinin hayatında en ince eleyip sık dokuması gereken bir konu .Ben evlilikte sadece duyguların yeterli olduğuna inanmıyorum tabi ki en kuvvetli etken ama yeterli değil bunun yanında fikirler de uyuşmalı sürekli farklı yöne bakan iki kişi o sevgiyi yada aşkı ne kadar canlı tutabilir ki .Ayrıca çiftlerin bir oldukları kadar aslın da bir birey olduğunu idrak edebilen biri olmalı at gözlü takmış gibi hep kendi tarafından bakarsan zaten bir yerden sonra çatışmalar başlar ipler kopar .Hem duygu hemde fikir birliğim olan birini bulduğumda bende evleneceğim tabi ki :)

ZeyNoO:
Bu konuda çok haklısın. Hele günümüz şartlarına bakıldığında özen gösterilmesi gereken bir konu.
•••
Fikir birliğim olan birini bulduğumda evlenicem dedin. Peki senin için evleneceğin kadın nasıl olmalı? Tarif ettiği gibi birini bulması zor insanın ama tarif eder misin ? :)

RUZG4R:
Tarif edemem çünkü benim kısa olsun ,uzun olsun ,esmer olsun, güzellikmiş, çirkinlikmiş gibi fiziksel kriterlerim yok gönül bu neye konacağı belli olmaz .Yukarı da bahsettiklerime ek zeki olsun ,konuşabileceğim biri olsun ki buda çok önemli sohbetinden zevk almadığım biriyle asla birlikte olmamam düşünsene ömrümün sonuna kadar en çok onunla konuşacağım ben .

ZeyNoO:
Hayır benim kasdettiğimde fiziki güzellik değildi. Zaten önceki cevabına istinaden sordum. Bu yüzden soruyu açmadım. Yani fikir, duruş, karakteri senin için nasıl olmalı?

RUZG4R:
Pardon :D
•••
Bunu nasıl açabilirsin ki örneğin ideolojik düşüncelerimiz bir olmalı .Yada olaylar karşısında ki bakışımız düşünsene ben tam bir kemalistim Atatürk milliyetçiliğine bağlıyım şimdi bunun tam aksi düşünen biriyle olur mu olsa ne kadar olur bu tartışılır.

ZeyNoO:
Elbette her açıdan insan fikirlerinin uyuşmasını ister :) Ki bunda aile faktörüde var. Aile yapısına, ailesinin yaşam tarzı da girer. Çünkü ne kadar insanlar derse desin, evleneceğin kişi tek başına dünyaya gelmiyor sonuçta. Ve ailede çok önemli bu konuda.

Evlilik muhabbetini inşallah gönlüne göre birini bulursun diyerek noktalayayım :) Ve inşallah annenler yakın zamanda mürüvetini görürler :)
•••
Şimdide annenle ilgili bir soru sorayım. Annenden fırça yediğin oldu mu? Ve sıklıkla hangi konu fırça yiyorsun :D

RUZG4R:
Aynen öyle adminem Allah hepimizin gönlüne göre versin inş. :)
•••
Ah benim anamm hep derim ya o benim hayatımın kadını diye :D Annemin en meşhur fırçası "Aşk olsun kerem " :P Annem fırça atmaktan ziyade çocukluğumdan beri sorularıyla döver beni :D Yani öyle sorular sorar ki sen kendi suçunu kendin itiraf edersin ona .Tabi bunda mesleğinin de etkisi var :) En çok habersiz günlerce ortadan kaybolduğum da kızar :)

ZeyNoO:
Seviyorum ben teyzemi yaaa :D İyi yapıyor sana :D
Anneler gününü unutma bak söz annelerden açılmışken :))

Hayranı olduğun yerli-yabancı ünlüler ?

RUZG4R:
Unutur muyum :)
•••
Yabancı Stana Katic o hatunu çok beğeniyorum . Yerli Nejat İşler ilk aklıma gelen :)

ZeyNoO:
Çalıştığını birçoğumuz biliyoruz. İşten güçten vakit bulduğun zamanlarda neler yaparsın. Boş vakitlerini nasıl değerlendirirsin?

RUZG4R:
Eskiden olsa buna geziyorum diye yanıt verirdim .Yine geziyorum tabi ama babamın rahatsızlığından sonra boş vakitlerimi daha çok evde geçirmeye özen gösteriyorum .Kitap okurum forum var Allah'tan .. zaten İnternet benim için forumdan ve dizi izlemekten ibaret :P

ZeyNoO:
Forumdan söz etmişken bir günlüğüne Yorumsuz koltuğunu sana bıraksa napardın :P Şunu şöyle yapardım, şurayı değiştirirdim gibi düşüncelerin var mı :D
RUZG4R:
Hala onun yerinde gözüm var :P Hayır yok hava atarım sana patronluk taslarım :D

ZeyNoO:
Senin yönetimde olduğun forumda bende adminlikten istifa ederdim :P:D
•••
Daha önce başka forumlarda görev aldın mı ? :P

RUZG4R:
İstifa kabul etmiyoruz.. :P:D
•••
Hayır

ZeyNoO:
Banlatırım bende kendimi :P :D
•••
@YoRuMSuZ 'un koltuğunda gözüm var dedin. Peki yorumsuz hakkında ne düşünüyorsun :P

RUZG4R:
Bir gün bana biri kalkıp ta netten tanıştığım biriyle hele bir erkekle bu denli bir hukukum ve muhabbetim olacağını söylese ya bir git derdim :P

Abi diyorum var mı bundan ötesi çerez forumun bana en büyük kazancıdır abim ..Benim moralim bugün yerlerde sürünsün onunla karşılıklı attığım bir tek ettiğim muhabbet rahatlıkla içimi dökebilmek ve bunu da yaparken birbirimizi çok rahat eleştirebilmek farklı düşündüğümüz konularda bile bunu çok kaliteli bir şekilde tartışabilmek yani forumda herkesle iyi anlaşıyorum herkesi de seviyorum ama kimse kırılıp gücenmesin abimin yeri bambaşka :)

ZeyNoO:
Dinlediğin müzik tarzları nelerdir ve en sevdiğin şarkı nedir? :)
Senin için önemi olan bir şarkı varmı?

RUZG4R:
Caz, hipap dışında herşeyi dinleyebilirim adminem .. Kulağıma hoş gelmesi benim için yeterli ama en çok nostalji şarkıları severim yerli yada yabancı sezen şarkılarının hayranıyımdır dinlemekten bıkmam usanmam ..Bunun yanında farklı kültürlerin farklı ezgilerini severim :)
Şarkıların önemi de yaşadıklarımıza göre değişiyor şu sıralar
Alarab Nagat Al Sagıra - Ana bashak el bahr şarkısı diyebilirim .Hem sözleri çok güzel hemde hatırlattığından dolayı :)

ZeyNoO:
Sorulabilecek birçok soruyu sordum sanırım. Gelelim son soruya.
•••
Benim hakkımdaki olumlu - olumsuz düşüncelerin :P
Röportajdan memnun kaldın mı? :)

RUZG4R:
Senin hakkında olumsuz hiç bir düşüncem olamaz benim adminem sadece bazen çok hassas olabiliyorsun buda seni üzüyor keşke bu kadar ince düşünmese dediğim zamanlar oluyor ..Sen kendin olumlu bir insansın zaten Allah bahtını da senin kalbin kadar güzel eylesin inşallah :)

beğendim senden gazeteci olur :D

ZeyNoO:
Hakkımdaki düşüncelerin ve röportaj isteğimi kabul ettiğin için teşekkür ederim :)

RUZG4R:
Ben teşekkür ederim :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Gerçekten keyifliydi zaten adminemle 3 yıla yakın bir muhabbetimiz var öyle olunca aradaki muhabbetler de güzeldi annen en çok neye kızar dediğinde konuyu sigaraya getirecekti ama güzel kaynattım ..:P Tekrar teşekkür ederim adminem :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Gerçekten keyifliydi zaten adminemle 3 yıla yakın bir muhabbetimiz var öyle olunca aradaki muhabbetler de güzeldi annen en çok neye kızar dediğinde konuyu sigaraya getirecekti ama güzel kaynattım ..:P Tekrar teşekkür ederim adminem :)

Ciddiyim aklıma o sıra gelmedi sigara :P Sonradan geldi, hatta hasta olduğunda bitki çaylarıyla verdiğin savaşda geldi aklıma ama nasıl bir soru sorabileceğime karar veremedim vazgeçtim :P
Ben teşekkür ederim tüm samimiyetinle sorularımı cevapladığın için :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Her ikinize de çok teşekkürler arkadaşlar baştan sona keyifli bir sohbet olmuş. Bu arada hakkımdaki düşüncelerin için teşekkürler kardeşim. Biliyosun hemen buna bilmukabele diye cevap veririm :)

İlginin şımartmadığı ve söylemleri ile yaşam tarzının tam örtüştüğü ender dostlardan birisin sende. Çilingir sofrası sohbetlerimizde sanki karşılıklıymışısz gibi samimiyetin ve dostane düşüncelerin hakim olduğu sohbetlerimizin tadına doyum olmaz eski sanat müziği parçaları eşliğinde :) İyi ki varsın diyorum...

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Ciddiyim aklıma o sıra gelmedi sigara :P Sonradan geldi, hatta hasta olduğunda bitki çaylarıyla verdiğin savaşda geldi aklıma ama nasıl bir soru sorabileceğime karar veremedim vazgeçtim :P
Ben teşekkür ederim tüm samimiyetinle sorularımı cevapladığın için :)

hiç hatırlatma hiç hatırlatma :P