Rutubet kokusu nasıl geçer?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

İşte rutubet kokusundan kurtulmanın yolları…

-Bir çorba kaşığı kahve telvesini bir çorba kaşığı hardal ile karıştıralım ve rutubet olan duvara sürelim. Duvarı bu karışım ile iyice ovalım. Bu şekilde evde bulunan rutubet kokusunun yok olduğunu göreceksiniz. Eğer hardal kullanmak istemezseniz bu işlemi sadece kahve kullanarak da yapabilirsiniz.

-Rutubetli odadan çiçekleri uzaklaştıralım. Çünkü çiçekler odada bulunan nem miktarını artırır ve bu da rutubet kokusunun artmasına neden olur.​

-Çamaşır suyunu cam silin içine ekleyelim ve rutubetli bölgeye sıkalım. Bu işlem hem rutubetin azalmasına hem de kokunun giderilmesine yardımcı olacaktır.​


-Odada bulunan rutubet kokusunu önlemek için bir portakalı alalım ve soyalım. Daha sonra kabuğuna karanfil batıralım, bunu rutubet kokan odaya koyalım. Bu şekilde odanızın daha hoş koktuğunu göreceksiniz.

-Bunların dışında kıyafetlere sinen rutubet kokusunun giderilmesi de önemli bir konudur. Çünkü kötü koku sadece eve değil kıyafetlere de sinebilir.
Bunun önlenmesi için kötü kokan kıyafetleri içi su dolu bir leğenin içine koyalım. Daha sonra suyun içine karbonat atalım. Bu işlemin ardından kıyafetleri karbonatlı suyun içinde 30 dakika bekletelim. Ardından kıyafetleri durulamadan asalım ve kurutalım.
 
Top