• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Rus Belgelerinde Ermeni Vahşeti

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Rus Belgelerinde Ermeni Vahşeti

IpZUQ.jpg

“Caminin avlusu takriben bir buçuk metre yüksekliğinde cesetle örtülü idi. Bunlar arasında her yaşta kadın, erkek, çocuk ve ihtiyar bulunuyordu. Kadınların vücutlarında ırza geçme alametleri gözüküyordu. Kadın ve genç kızların tenasül aletlerine fişekler sokulmuştu...”

Erzincan'dan Erzurum'a çekilmekte olan Ermeni çetelerinin yolları üstündeki bütün Müslüman köylerini ve sakinlerini nasıl yok ettiği, bu defa da Rus komutan Yarbay Twerdokhleboff'un ağzından doğrulandı. Yarbay Twerdokhleboff, notlarında dehşet verici Ermeni vahşetini şöyle anlattı: Rus ordusunun Erzurum'a ricati sırasında topçu cephanesini taşıtmak üzere Kürtlerden ve hiçbirinde silah bulunmayan bu civar sivil halktan arabacılar seçilmişti. Erzurum yakınlarında Ermeniler Rus subaylarının istirahat etmek üzere çekilmiş olmalarından istifade ederek arabacıları öldürmeye başladılar.

Biçarelerin feryatları üzerine koşuşan Rus subayları müdahale etmemeleri için silahla tehdit edilmişlerdir. Katliam en vahşi bir şekilde cereyan etmiştir. Topçu Teğmeni Medivani, Erzurum'da Rus topçu subayları kulübünde aşağıdaki sahneye şahit olduğunu şöyle anlatmıştır: Bir Ermeni, Kürt arabacılarından birine vurmuş, elinde tuttuğu değneği, ölüm halinde arka üstü düşen arabacının ağzına sokmak istemişse de, diğeri can havliyle dişlerini sıkmış olduğundan bu korkunç teşebbüsünde muvaffak olamamıştır. Bunun üzerine öfkesinden ölüm halinde bulunan biçareyi vücuduna indirdiği tekmelerle öldürmüştür. Medivani, Odişelice İlice köyünden (şimdiki Ilıca ilçesi) kaçamamış olan bütün Türklerin katledildiklerini ve başları kör satırlarla koparılmış olan sayısız çocuk cesedi gördüğünü bana söyledi.

Cesetlere tükürdüler

28 Şubat'ta yani katliamdan üç hafta sonra İlice'den dönen Yarbay Griasnoff, bana şunları anlatmıştır: Köye giden yollarda uzuvları hurdahaş olmuş cesetlere rastlamıştır; yoldan geçen her Ermeni bir de küfür savurarak bunlara tükürmüş. Caminin 10 - 15 saşen (10 metre = 4.69 saşen) büyüklüğündeki avlusu takriben bir buçuk metre yüksekliğinde cesetle örtülü idi. Bunlar arasında her yaşta kadın, erkek çocuk ve ihtiyar bulunuyordu. Kadınların vücutlarında ırza geçme alametleri gözüküyordu. Kadın ve genç kızların tenasül aletlerine fişekler sokulmuştu. Yarbay Griasnoff, Ermeni kıtalarında telefoncu olarak çalışan birkaç genç Ermeni kızını caminin avlusuna çağırarak, vatandaşlarının yaptığı vahşeti göstermiş ve kapalı bir tekdir mahiyetinde olmak üzere bununla iftihar edebileceklerini söylemiştir.

Türk kızının kalbini çıkardılar

Fakat bu manzara karşısında dehşet içinde kalacakları yerde sevinçten güldüklerini görünce, Griasnoff'u nefretle karışık bir hayret kaplamıştır. Bizzat bir subayın bile saçlarını dimdik yapan böyle bir manzara karşısında tahsil ve terbiye görmüş genç kızların sevinçten çılgın bir hale gelmelerinin bunların ırsi vahşetlerine inkar edilemez bir delil olduğunu ilave etmiştir. Kızlar gülüşlerinin asabiyetten ileri geldiğini iddia etmişlerse de karşılarındakini ruhen kana ne kadar susamış oldukları hususunda aldatamamışlardır.

Hamamda tecavüz ve katliam

Alaca mıntıka kumandanının müteahhidi olan bir Ermeni, 27 Şubat'ta bu köyde yapılan gayri insani muameleler hakkında şunları anlatmıştır: Ermeniler bir Türk kadınının kalbini çıkardıktan sonra bir duvara baş aşağı çakmışlardır. Büyük Erzurum katliamı 7 Şubat'ta başlamıştı. Ermeni topçuları sokaklarda 270 kişiyi yakalamış, bütün elbiselerini soyduktan sonra hepsini bir hamama götürmüş ve burada en haris hislerini tatmin etmişlerdir.

Ilıca katliamı lanetlendi

Erzurum'un Ilıca ilçesine bağlı Alaca köyünde Ermeniler tarafından katledilen Türkler, düzenlenen törenle anıldı. Alaca Köyü Şehitliği'ndeki törende Ermeni katliamına lanet yağdı. Ermeni Katliamı Mağdurları Derneği Başkanı Doç. Süleyman Çiğdemli, Roma ve Bizans'ın acımasız yönetimi altında inançlarını bile yaşayamayan Ermenileri bağrına basan Türk milletinin, hoşgörü ve merhametinin karşılığını ihanet olarak aldığını kaydetti. Öğrencilerin şiirler okuduğu tören, şehitlikteki mezarların ziyaret edilmesi ve Soykırım Müzesi'nin gezilmesiyle sona erdi. Öte yandan, Ilıca'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kurtuluş'u canlandırdılar

Ermeni mezaliminde ölenlerin anılmasının ardından, Ilıca'nın düşman işgalinden kurtuluş gururu, düzenlenen törenle yaşandı. Türk askerinin ilçeye girmesi, gözü dönmüş Ermeni katillerin elinden anaları, bebeleri kurtarışı temsili olarak canlandırıldı.

Sarkisyan'dan küstah açıklama:
İtiraf ettireceğiz


Ermenistan'ın yeni Devlet Başkanı seçilen katilliği tescilli Serj Sarkisyan, Türkiye'yi soykırımla suçlayarak, alçakça ifadeler kullandı.

Sarkisyan, “Türkiye'nin soykırımı itiraf etmesini sağlayacağız” dedi. Serj Sarkisyan, 1915 olaylarının Ermeni toplumunda yol açtığı travmayı unutmalarının olanaksız olduğunu söyledi. 19 Şubat'ta yapılan tartışmalı başkanlık seçimlerini kazanan, 9 Nisan'da görevine resmen başlamaya hazırlanan Sarkisyan, Moskova'da yayımlanan Rossiskaya gazetesine yaptığı açıklamalarında, diplomatik ilişki kurulamamasından da Türkiye'yi sorumlu tuttu. Sarkisyan, “Diplomatik ilişkiler için garip istekleri olan taraf Türkiye. Ne yazık ki Türkiye henüz buna hazır değil. Bu nedenle top onlarda” diye konuştu.
 

muhtar*

Özel Üye
Özel üye
Ermenilerin dünya çapında yapmış oldukları propaganda sayesinde Ermeni soykırım iddiası bazı ülkelerde kabul edilmiş çoğu ülkelerde kabul etmek hamlesiyle Türkiye ye göz dağı vermektedir.

Ermeniler soykırım adı altında yaptıkları yalan propagandayı tüm dünyaya yuttururken ne yazık ki siyasi yönetimimiz gerekli önlemi almadan yıllarca izlemiştir.Soykırım iddialarının bugün bu denli gündemde olması başta bizim hatamızdır.

Son yıllarda yapılan siyasi ataklarla soykırım iddiaları Devletimizin en yetkili ağızlarıyla red edilip ve bu iddiaların gerçeklik payını araştırmak adına başta Ermenistan,Rusya ve bu konuya taraf olmak isteyen ülkelerden tarihçi bilim adamı ve varsa ellerinde belge onlarla birlikte tartışıp tüm gerçekleri ortaya koyma adına sempozyumlar paneller düzenlenmeye çalışılmıştır ancak bu davete hiç bir ülke katılmamıştır. Bu da gösteriyorki tarihi belgeden uzak yalan iddialarının ortaya çıkmasından kaçıştır.

Her ne kadar Ermeni soykırım iddiaları yalan da olsa ne yazı ki dirhem dirhem (Ermeni Soykırım Gercegi) adı altında istemeden de olsa beynimize kelime olarak yerleşmiş. Parantez içinde belirttiğim kısım forum bölüm başlığıdır.Halbu ki bu başlık Ermeni Soykırım İddiası Gercegi şeklinde olmalıydı.Umarım söylediklerimi kaale alıp başlıkta bir düzeltme yaparsınız.
 

muhtar*

Özel Üye
Özel üye
Her ne kadar Ermeni soykırım iddiaları yalan da olsa ne yazı ki dirhem dirhem (Ermeni Soykırım Gercegi) adı altında istemeden de olsa beynimize kelime olarak yerleşmiş. Parantez içinde belirttiğim kısım forum bölüm başlığıdır.Halbu ki bu başlık Ermeni Soykırım İddiası Gercegi şeklinde olmalıydı.Umarım söylediklerimi kaale alıp başlıkta bir düzeltme yaparsınız.

Hala bu düşünceyi taşıyorum
 
konuyu okuyunca okuduğum kitap aklıma geldi Ermenilerin yaptığı zulümler insanlık dışı gördüğüm resimler tüylerimi ürpetti bebeklerin kaynayan kazana atılıp annelerine alın et size diye yedirilmeye çalışılması bir ananın kızına yaktığı ağıt hala aklımda ...
 

Jandi_46

yağmur misalii
şuan Cezmi Yurt Severin;Muradyan diye kitabına başladımm
ve etkilenmemek onları kendin yerine koyup düşünmek çok ürkütüçü Allahıma şükürler olsun ki şimdi özkür bir ülkede yaşıyoruz barış ve dostlukla
NUR İÇİNDE YATSINLAR KARDEŞLERİMİZ...
 
Top