• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Röntgen filiminden süs yapımı.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Her evde bulunan bir röntgen filimi vardır. Ben ayak bileği filimimi süs yapımında kullanmıştım sizde artık işinize yaramayan röntgen filiminizden anlatacağım süsü yapabilirsiniz.Oldukça basit ve bana görede güzel.
BtUIaXh.jpg

Malzemeler:
  • Röntgen filmi
  • Küçük boncuklar (istediğiniz rengi seçebilirsiniz)
  • Makas
  • Küçük plastik çicekler
  • Vazo
Yapımı:
Röntgen filimi düz bir zeminde 0.5cm lik şeritler halinde en altta 5cm kalacak şekilde kesiyoruz. Şeritlerin kesim işlemi bittikten sonra boncuklari şeritlerin ucuna takıyoruz. Aralarda renkli plastik çicekleri kullanıyoruz.çicekleri taktıktan sonra ucuna yygun renkte boncuk takıyoruz. Boncuk ve çicek takma işlemi bittikten sonra şerit uclarını çakmak yardımıyla yakıyoruz. Buradaki amaç taktığımız boncuk veya çiceklerin sabitlenmesi. Bu işlemde bittikten sonra rontgen filmini rulo yapıyoruz. Rulonun 2cm lik kalınlıkta olması yeterli. Sonra rulomuzun en üst iç kısmından yavaşça cekiyoruz yukarı doğru. Rulomuz ağac gibi olacak şekilde ayarlıyoruz. Yapmış olduğumuz rulodan ağacımızı vazomuza yerleştiriyoruz ve süsümüz hazır.

Not:Şeritlere boncuk geçirmede zorlanırsanız; şerit uçları makasla inceltebilirsiniz.
Ağaçımızı yaptıktan sonra boncuk ve çicekleri takabiliriz. Ben yaptığım ağaçcıkta öyle yapmıştım.

FZ3Yoe0.jpg

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bunun şişe versiyonunu ilkokulda yapmıştık.
Plastik şişenin yarısından yukarısını şerit şerit kesiyorsun yukarıdaki gibi. Ama vazomuz plastik şişenin altı oluyor.
Ve içine çakıl taşları, uçlarınada her türlü süslemeleri yapabiliyorsun.
Bu da çok güzel :)