• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Robert Huber (1937-....)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Sebastian ve Helene Huber ilk çocuğu olarak 20 Şubat 1937 München doğdu. Babam bir bankada kasiyer ve annem ev tuttu ve çocuklar, benim ve kız kardeşi, zor bir görev, savaş sırasında, bazı süt ve ekmek ve hava saldırısı sığınakları için arama için sürekli bir mücadele kadar getirdi.

Robert Huber
1945 ve 1946 yılında İlköğretim okulu yoktur ve ben München 1947 yılında Latin ve Yunan yoğun öğretim, bazı doğal bilim ve kimya birkaç isteğe bağlı aylık saat Humanistische Karls-Gymnasium girdi. Ben kolayca öğrendi ve zaman alabilir tüm ders kitapları okuyarak kendimi öğretti Sporları (hafif atletizm ve kayak) ve kimya, eğimi takip etmek vardı.

Abitur ile Gymnasium 1956 yılında ayrıldı ve ben de 1960 yılında Kimya Diploması München Technische Hochschule (daha sonra Technische Universität), kimya çalışmaya başladı. Bayerisches Ministerium für Erziehung und Kultur bir nakit ödeme ve daha sonra Studienstiftung des Deutschen Volkes ailem mali sorunları hafifletmek için yardımcı oldu ve bana gecikme olmadan çalışmaya izin. EO; hatırlıyorum en etkileyici öğretmenler W. Hieber ve mantıksal akışı ve inorganik kimya onun ders diksiyon etkileyici idi Fischer, metalloorganic kimyada genç yıldız, F. Weygand ve organik kimya onun derin bilgi ve G. Joos ve G. Scheibe, sırasıyla fizikçi ve physicochemist. Kristalbilimciydi W. Hoppe 'böcek metamorfoz hormon ecdysone kristalografik çalışmalar benim diploma çalışması için laboratuar katıldı. Hoppe ve ben daha sonra benim tez çalışmasından sonra atom ayrıntılı olarak aydınlatılamamıştır basit bir crystallograpic deney molekül ağırlığı ve ecdysone olası steroid doğa tarafından bulundu. Physiologisch-Chemisches Institut der Universität München, Karlson laboratuvarında yapılan bu çalışmaların bir parçası olduğu diazo bileşik (1963) kristal yapısı oldu. Bu keşif kristalografisi güç beni ikna etti ve bana bu alanda devam etmek için götürdü.

, Organik bileşikler ve metodik Patterson arama teknikleri geliştirme yapısı tespitler bir dizi sonra Hoppe ve Braunitzer destek, böcek protein erythrocruorin (Formanek) kristalografik çalışma, 1967 yılında başladı. Bu yapı aydınlatılması ve ilk kez evrensel bir globin kat için önerilen klasik çalışmalarda Perutz ve Kendrew tarafından belirlenen memeli globins benzerliği. 1971 yılında Basel Üniversitesi Biozentrum ve Max-Planck-Gesellschaft kabul Max-Planck-Institut für Biochemie, bir yönetmen pozisyon yapısal biyoloji bir sandalye bana teklif etti. 1976 yılında profesör oldu Technische Universität München ile ilişkili kaldı.

1970 yılında, daha sonra geliştirme, protein NMR, moleküler dinamik ve diğer laboratuarlarda deneysel katlanır çalışmalar için model bileşik haline gelmiştir temel pankreatik tripsin inhibitörü üzerinde çalışmaya başlamıştı. Proteolitik enzimler ve doğal inhibitörleri alanında çalışmaya devam etti ve birçok farklı inhibitörü sınıflar, proteazlar, proenzymes, ve bunlar arasındaki kompleksleri şekilde genişletilmiştir (Bode ile Bartels, Chen,, Fehlhammer, Deisenhofer, Loebermann, Kukla, Papamokos, Ruhlmann Steigemann son sistein proteazlar inhibitörleri (Musil, Bode, Engh) ve a-amilaz (whith Pflugrath, Wiegand) ve kreatin hidrolaz (Hoeffken) gibi diğer hidrolitik enzimler de dahil olmak üzere, Toknoka Wang, Walter, Weber, Wei). Uyuşturucu ve protein tasarımı için bu sistemlerin potansiyel bugüne kadar bizim ilgi teşvik etmiştir.

Erken yetmişli yıllarda çeşitli parçaları, sağlam bir antikor ve Fc parçası (Colman Deisenhofer, Epp, Marquart Matsushima ile atom ayrıntılı olarak analiz edilmesi gereken ilk glikoprotein aydınlatılması sonuçlandı immünglobulinler ve bunların parçaları, çalışma başlattı .) İş immünglobulinler ve proteinler (Pâques, Jones, Deisenhofer) tamamlamak için etkileşim proteinlerine uzatıldı. Ayrıca yapısının aydınlatılması ve glutatyon peroksidaz selenyum benzer parçaları (Ladenstein, Epp) kimyasal yapısı yol açan enzimlerin çeşitli okudu.Biz farklı devletler ligasyonu (Remington, Wiegand ile) ve son zamanlarda çok büyük bir multienzyme karmaşık, ağır riboflavin sentaz (Ladenstein) sitrat sentaz yapıları belirledi.

Erken 1 980s biz uyarma ve elektron transferi enerji, ışık-hasat proteinler (Schirmer, Bode), daha sonra ȱ bağlayıcı protein, reaksiyon merkezi (Deisenhofer, Epp, Miki Michel ile işbirliği içinde yer alan proteinlerin çalışmaları ile başladıbenim derste anlatılan) ve askorbat oksidaz (Messerschmidt, Ladenstein).

Bu yapısal çalışmaların çoğu, diğer laboratuvarlar, yabancı ülkelerden gelen birçok ile ortak teşebbüsler.

Biz, analiz edilen bazı proteinlerin fonksiyonel olarak önemli olan büyük ölçekli esneklik gösterdiğini bulmuşlardı. Tripsinojen sistemi, düşük sıcaklık kristalografisi, gama ışını spektroskopisi, kimyasal modifikasyon, ve moleküler dinamik hesaplamaları çok detaylı olarak incelenmiştir (Bode). Ancak, bilimsel topluluk genel olarak esneklik ve bozukluk diğer sistemleri de çok ilgili moleküler özellikleri olduğunu kabul birkaç yıl önce gerekli.

Protein kristalografisi yöntemlerinin geliştirilmesi (Bartels ve Fehlhammer başından itibaren benim laboratuar Kullanıcı çalışma odağı olmuştur ve Patterson arama yöntemleri geliştirilmesi, protein kristalografisi arıtma geliştirme (Steigemann, Deisenhofer, Remington ile) liderliğindeki var), yoğunluk veri değerlendirme ve emilimi düzeltme için bilgisayar programları (film, Bartels ile Bennett, Schwager'ın) yöntemleri ve suitler, protein kristalografik bilgisayar (PROTEİN Steigemann ile), (Frodo, bilgisayar grafikleri ve elektron yoğunluk yorumlanması ve arıtmaJones) ve alan dedektörü veri toplama (MADNES, Pflugrath, Messerschmidt).Bu yöntemler ve programlar dünyanın birçok laboratuvarlarda kullanımı bugün.

Ben, 1960 yılında Christa Essig evlendi.Biz dört çocukları var.(1961), en büyük kızı ve iki oğlu (1963, 1966) ya da ekonomi okuyor. Genç kızı (1976), biyoloji, son bir umut, bazı ilgi gösterir.