• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Resimlerin arkaplanını silmek bu kadar kolay olmamıştı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tesadüfen gördüğüm bir site ve bu site resimlerin arkaplanını oldukça başarılı şekilde silebiliyor.

Resimlerle uğraşanların en çok uğraştıkları konuların başında resimlerin arkaplanını silmek ve başka bir arkaplan resmini asıl resme yerleştirmektir. Hele de konu saçlar olunca işin içinden çıkılmaz hale geliyor. (Not: Photoshop 2021 bu konuda müthiş yeniliklerle geldi)

Gelelim konumuza. Bu siteye yüklediğiniz resimlerin arka planları birkaç saniye içinde silinebiliyor. Arkaplanı transparan hale gelen resmi istediğiniz başka bir resmin üzerine kolayca bırakabiliyorsunuz.

Siteye gitmek için

Resimleriniz ister sürükle-bırak yöntemi ister dosya yolunu göstererek yüklüyorsunuz otomatik olarak arkaplanı silinmiş olarak indirilmeye hazır hale geliyor.

Örnek olarak arkaplanı ayırmanın zor olabileceği şu resmi seçtim...
orijinal-resim.jpg

Arkaplan 3 saniye içinde silindi ve alttaki transparan (*.png) resim oluşturuldu.
png-transparan-resim.png

Arkaplan olarak alttaki resmi seçtim.
orijinal-resim2.jpg

Sonuç:
montaj-resim.jpg

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Resmin linkini atar mısın bana oluşturamadığın bir resim yani.

Ön planda belirgin bir obje olması gerek yani arkaplan ve önplanda objeler olması lazım. Örneğin bir orman resmininim arkaplanı olmaz zaten kendisi arkaplandır. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çok zor bir resim seçmişsin. Arka ve ön planları ayrıtetmek zor ama hakikaten bu site güzel bir iş çıkarıyor. :) Ayaklar hatalı ayrılmış daha belirgin bir önplan resmi olması lazım. Senin resmini başka bir resme ekledim bende :D

montaj-resim2.jpg